Kształcenie Żywność 

Odważ się na więcej w kuchni – food pairing

Więcej na temat food pairing na https://warsztatqulinarny.pl/szkolenia/zajecia-food-pairing/.

Chociaż przywykliśmy do pewnych połączeń smakowych, nie oznacza to, że łączenie ze sobą potraw, które pozornie w ogóle do siebie nie pasują, nie może przynieść ciekawych i, co najistotniejsze, smakowitych wyników. Przekonujemy się o tym raz za razem. Duży wpływ na nasz smak miało bez wątpienia otwarcie się na obce zwyczaje kulinarne, jak również możliwość zakupu nieobecnych przedtem w naszym kraju artykułów. Dzięki temu chociażby połączenie mięsa z egzotycznych owocami nikogo już nie zaskakuje. Ci, którzy rozsmakowali się w niespotykanych fuzjach aromatów nierzadko zaczynają własne doświadczenia i samodzielnie poszukują jeszcze bardziej dziwnych połączeń. By te jednak dały spodziewane rezultaty, trzeba najpierw wyposażyć się w stosowną wiedzę.

Food pairing – poznaj nowe smaki

Chcąc, żeby nasze kulinarne eksploracje istotnie okazały się źródłem ekscytacji i umożliwiały odkrycie nowych smakowych doznań, należy postępować zgodnie z kanonami przyjętymi w współczesnej sztuce kulinarnej. Te, w rzeczy samej, są jedynie instrukcjami, o których trzeba pamiętać, żeby smaki zespalają się w nieprzeciętną, a jednak zgodną całość. Dobrze uczynimy, jeśli przyswoimy sobie food pairing. Tak tytułuje się się sztukę łączenia ze sobą smaków, które w powszechnym mniemaniu uważane są za zupełnie do siebie niepasujące. Wszystkie zasady food pairingu są jednakże wnikliwie przeanalizowane i poparte szczegółową wiedzą z dziedziny biochemii, dotyczącą głównie zawartości konkretnych substancji w stosowanych produktach. Food pairing traktuje nie tylko o posiłkach, ale też o napojach (w tym wysokoprocentowych).

Food pairing warsztaty wyłącznie z profesjonalnym szefem kuchni

Do uprawiania food pairingu konieczne są bujna fantazja oraz instynkt, niemniej jednak to nie one będą najważniejsze. W wyższym stopniu liczy się znajomość zawartości najrozmaitszych substancji w ingredientach potraw oraz tego, jak reagują one z innymi związkami. Z tej przyczyny świetną decyzją będzie udział w szkoleniu z food pairingu prowadzonym przez zawodowego szefa kuchni – szczególnie, że przekazanie elementarnej wiedzy trwa w przybliżeniu kilka godzin.

Siedziba firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować