Zagadnienia motoryzacyjne 

Jak przewieźć kilka rowerów? O bagażniku na hak

Szukasz bagażnika na hak na 3 rowery? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Budowa ścieżek rowerowych nie tylko w dużych aglomeracjach, lecz także w wielu miasteczkach wypoczynkowych w Polsce i za granicą doprowadziła to tego, iż pakując się na wakacje zastanawiamy się, czy zabrać jeszcze rower. Jeżeli jedziemy w pojedynkę, a nasz rower to „składak”, można spakować go do bagażnika. Trudności pojawiają się, jeśli wyruszamy w rodzinnym gronie i chcemy zapakować trzy lub cztery rowery. W takim wypadku warto użyć platformy rowerowej na hak.

Uchwyt rowerowy na dach a platforma rowerowa na hak – najważniejsze różnice

Rowery można przewieźć na dachu auta, montując na nim dodatkowe uchwyty rowerowe do bagażnika dachowego, lub na platformie rowerowej instalowanej na haku. Zarówno pierwsza, jak i druga opcja pozwala na transport aż do czterech jednośladów. Uchwyty rowerowe są tańsze, jednak mają także parę minusów. Umocowanie, a potem zdjęcie z nich roweru, może być dużym problemem w szczególności dla osób o niskim wzroście. Oprócz tego zamocowanie roweru na uchwytach dachowych zwiększa wysokość pojazdu, i choć zazwyczaj nie jest to przeszkodą w czasie przejazdu pod niewysokimi mostami, kładkami dla pieszych czy bramami, to zmienia sterowność pojazdu ze względu na to, iż silniej reaguje on na podmuchy wiatru. Natomiast platformy rowerowe montowane na hak wydłużają pojazdy, wobec tego prowadzący je kierowcy powinni zachować wyjątkową ostrożność podczas cofania i parkowania tyłem auta. Jednoślady umieszczone na platformie nieraz też sterczą poza szerokość samochodu, a to może być utrudnieniem przy wymijaniu innych uczestników ruchu na ciasnych drogach.

Zanim zamówisz bagażnik na rower na hak sprawdź jego całkowity udźwig i sposób zabezpieczenia rowerów

Decydując się na kupno bagażnika rowerowego na hak warto wpierw wziąć pod uwagę kilka kwestii. Nie jest to najtańszy sprzęt, toteż warto już na początku określić jaką ilość jednośladów maksymalnie będziemy chcieli zabrać ze sobą. Bagażnik na rower od znanego producenta, przykładowo od Thule, posłuży nam wiele lat i o ile zamawiamy go myśląc o rodzinnych wypadach, warto wybrać taki, na którym przewieziemy 3 bądź 4 jednoślady. Inną ważną kwestią jest oszacowanie łącznego ciężaru rowerów – przed kupnem bagażnika należy zweryfikować czy utrzyma on ładunek jaki zamierzamy na nim przewieźć. Sprawdźmy również jak mocowane są rowery do platformy na hak. Większa ilość mocowań utrzymujących jednoślad na miejscu zmniejsza zagrożenie jego przesunięcia się w trakcie podróży, skutkujące potencjalnym wgięciem karoserii. W przypadku wątpliwości, który bagażnik na rower zamówić, polecamy zwrócić się po poradę do pracownika sklepu posiadającego w ofercie takie akcesoria.

Siedziba firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować