Bezpieczeństwo Usługi Witryny www 

Pozbądź się wirusa na stronie – czyszczenie infekcji WordPress

Pragniesz poznać więcej szczegółów o usuwaniu malware ze strony internetowej? Skieruj się na wpmagus.pl.

WordPress okazał się w minionych latach tak popularnym CMS-em, że ilość stron oraz sklepów tworzonych z jego użyciem liczy się w tej chwili w setkach milionów. Powszechność stosowania tego systemu zarządzania treścią sprawia, że strony postawione na WordPressie są ulubionym celem ataków hakerów. W razie zawirusowania strony, konieczne będzie usunięcie infekcji z WordPressa.

Komu zlecić czyszczenie WordPressa po atakach hakerskich?

Grafiki na stronieinternetowej zostały zmienione bez Twojej wiedzy? Ze witryny wysyłana jest niechciana poczta? Na stronie pojawiły się przekierowania do obcych Ci portali? A może nie dajesz rady się zalogować? To raptem parę z możliwych przykładów alarmujących o zawirusowaniu witryny. W takim przypadku niezbędne jest bezzwłoczna reakcja, żeby usunąć powód infekcji, a następnie przywrócić stronę do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek czy też po atakach cyberprzestępców warto zlecić zawodowcom od tego rodzaju działań, ponieważ usuwanie malware z WordPressa na ogół przekracza kwalifikacje osób, które na co dzień zajmują się tylko projektowaniem stron i sklepów na tym CMS-ie.

Jak przebiega usuwanie wirusów WordPress?

Spece zajmujący się usuwaniem infekcji ze stron opartych na WordPressie w obrębie swoich czynności naprawczych wykonują drobiazgowe sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Analizują pliki htaccess oraz wp-config, jak również kod wykorzystanych na stronie wtyczek i szablonów. W toku czyszczenia zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które zmniejszą niebezpieczeństwo kolejnych infekcji. Jeśli długotrwała infekcja była powodem włączenia strony do listy zagrożeń (na przykład w programach antywirusowych), po usunięciu malware z WordPressa fachowcy mogą podjąć też wymagane czynności w celu wykreślenia jej z takich katalogów. Okresowe uaktualnianie WordPressa oraz stosowanych na stronie internetowej wtyczek jest niesłychanie istotne, gdyż eliminacja wszelkich następstw cyberataku nie gwarantuje, że analogiczny kazus nie przydarzy się w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować