Usługi 

Znaczenie psychologicznych badań wysokościowych

Badania wysokościowe Bielsko - więcej o tych usługach

Psycholog to osoba, o której wiele osób nie ma zbyt dobrego zdania. Mnóstwo z nas sądzi, że zajmuje się jedynie poznawaniem relacji prowadzonych pacjentów z otoczeniem. Tymczasem okazuje się, że wiedza psychologa stanowi wielką pomoc przy określaniu zdolności do wykonywania określonych prac. I tak, badania psychologiczne obowiązkowe są m.in w przypadku osób chcących podjąć pracę na wysokościach.

Badania wysokościowe: na czym polegają?

Badania wysokościowe w zasadzie niewiele różnią się od tych, jakim poddawani są kandydaci na kierowców zawodowych. Podstawą są testy osobowościowe, inteligencji, temperamentu. Ich istotnym rozszerzeniem są testy aparaturowe, które pozwalają ocenić między innymi szybkość reakcji oraz zdolność do koncentracji uwagi. Stawiając na testy aparaturowe jesteśmy w stanie ocenić czy dana osoba w wystarczający szybki sposób zareaguje na to, co będzie miało miejsce podczas pracy. Do wykonywania tych testów psycholog stosuje takie urządzenia, jak stereometr, wirometr oraz aparat krzyżowy. To stosunkowo nieskomplikowane urządzenia, które dostarczają wielu informacji na temat osoby poddawanej badaniu. Badania wysokościowe wykonywane przez psychologa w każdym wypadku obejmują również wywiad psychologiczny. W trakcie wywiadu osoba badana powinna być z psychologiem w stu procentach szczera. Podawanie nieprawdziwych informacji mija się z celem.

Kto może wykonywać badania wysokościowe?

Nie każdy psycholog uprawniony jest do wykonywania badań wysokościowych. Uprawnionymi do ich wykonywania są ci specjaliści, którzy ukończyli studia podyplomowe na kierunku psychologia transportu. Posiadają oni zarówno umiejętności, jak i wiedzę do prowadzenia tego typu badań. Badania wysokościowe wykonywane przez psychologa nie nakładają konieczności żadnego specjalnego przygotowania. Trzeba tylko pamiętać o zabraniu ze sobą okularów, jeśli o obowiązku ich używania zadecydował okulista.

Siedziba firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować