Dbanie o zdrowie Usługi 

Z czego wykonuje się korony implantów zębowych?

Implanty zębowe to najlepszy sposób na zastąpienie straconego korzenia. To świetne rozwiązanie dla pacjentów, którzy utracili kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzeba im pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębów równie dobrze sprawdzają się także w przypadku sporych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one znacznie bardziej komfortowe od protez, a jeśli stosownie się o nie zatroszczymy, bez żadnych problemów możemy cieszyć się nimi przez kilkadziesiąt lat. Tak duża wytrzymałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa surowców, które wykorzystuje się do ich wytworzenia. Z jakich materiałów wytwarza się nowoczesne implanty stomatologiczne?

Implanty zębów – wytwarzane z tytanu

Na samym początku należy nadmienić, iż implant zęba to wyłącznie ta część, która jest wszczepiona w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Widoczny element to korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – metalu, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Jego ogromną zaletą jest również to, iż nie reaguje z żadną substancją ani nie rdzewieje – jego stosowanie jest zatem w 100% bezpieczne dla zdrowia. Przy poprawnie przeprowadzonym zabiegu i zachowaniu higieny, wytrzymuje wiele lat.

Z jakich materiałów wykonuje się korony implantów zębowych?

Zróżnicowanie materiałów, z których wytwarza się korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębów z koroną z porcelany, do złudzenia przypominającą naturalny ząb, a prócz tego nie wywołującą reakcji alergicznych. Implantologia oferuje również tańsze korony metalowe z porcelanową powłoką, która podnosi ich walory wizualne i ponadto zapobiega alergiom. Ostateczna budżetowa opcja, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one montowane najczęściej w miejsce tylnych zębów.

Może Cię także zainteresować