Dbanie o zdrowie Usługi 

Wspomaganie leczenia częstych chorób – wlewy z witaminy C

Witamina C to mikroelement o szerokim zastosowaniu, który aktywnie przyczynia się do leczenia chorób i poprawienia ogólnej odporności organizmu. Zalecany jest szczególnie w okresach jesienno-zimowym. Od niedawna kwas askorbinowy wykorzystuje się w dodatkowy sposób – przy bardzo poważnych chorobach. Sprawdźmy w takim razie czym są dożylne wlewy witaminy C i jakie są wskazania do ich stosowania.

Dożylne wlewy witaminy C – duże porcje kwasu askorbinowego

Witamina C jest mikroelementem niezbędnym do życia człowieka. Jesteśmy zmuszeni przyjmować ją w formie tabletek lub naturalnej (np. z owoców), ponieważ inaczej nie potrafimy jej stworzyć. Nowoczesna medycyna od lat weryfikuje wpływ witaminy C na usuwanie poważniejszych schorzeń – boreliozy, arytmii oraz mnóstwa innych. Nauka sprawdza szczególnie działanie kwasu askorbinowego na niszczenie komórek kancerogennych – niektóre eksperymenty starają się wykazać, że zastosowanie alternatywnej terapii może zapewnić dużo lepsze wyniki leczenia. Wprowadzenie dużych porcji kwasu askorbinowego do organizmu to tzw. dożylne wlewy witaminy C. Wlewy sięgają nawet 10000 mg, jest to więc niezwykle mocne stężenie, które pomoże pokonać wiele groźnych chorób.

Dożylne wlewy witaminy C – kiedy pierwsze efekty

Sposób aplikowania witaminy C, czyli podanie dożylne, usuwa ryzyko pojawienia się efektów niepożądanych, które mogłyby pojawić się w przypadku zwykłych terapii (np. suplementów). Dzięki temu miażdżyca może się cofnąć i poprawi się wydolność organizmu, a więc rezultaty mogą być znakomite. Żeby dostrzec trwałe rezultaty, leczenie musi działać przez dłuższy czas, a stężenia witaminy pod stałą kontrolą ustalane przez specjalistę, który decyduje o przebiegu terapii.

Może Cię także zainteresować