Usługi Usługi branży budowlanej 

Projekty budowlane – jak uporać się z urzędem?

Na https://joannaklusak.com/oferta/ znajdziesz fachowców, którzy wykonają dla Ciebie projekty budowlane Kraków

Ciężko wyobrazić sobie ważniejszą inwestycję niż budowa domu. Powinniśmy jednak zdać sobie sprawę, iż nie będzie to proste zadanie, zaś największe problemy związane są z dopełnieniem wszystkich urzędowych formalności. W pierwszej kolejności należy uzyskać pozwolenie na budowę – a będzie wydane, kiedy okażemy projekt budowlany. Dokument powinien zostać przygotowany przez architekta, zaś jego zawartość regulują właściwe ustawy. Co więc musi zawierać? Zapraszamy do lektury krótkiego tekstu.

Projekty budowlane – zawartość

Najistotniejszą częścią projektu budowlanego będzie plan zagospodarowania działki. Plan powinien być opracowany na mapie w skali 1:500 zatwierdzonej przez geodetę oraz posiadać rozkład dotychczasowych i planowanych budynków oraz sieci gazowych i kanalizacyjnych. W planie zagospodarowania muszą znaleźć się także informacje o punkcie składowania odpadów, układzie roślin i ogrodzeniu. Projekty budowlane powinny też zawierać projekty wznoszonych domów, a często również informacje od podmiotów dystrybuujących media. W niektórych sytuacjach konieczne okaże się także zawarcie wyników badań gleby.

Do czego służą projekty budowlane?

Jak wcześniej wspomnieliśmy, projekty budowlane są niezbędne byśmy mogli uzyskać pozwolenie na budowę. Nie zapominajmy, iż rozpoczęta budowa musi przebiegać w myśl strategii określonej w owym dokumencie, zaś wszelkie niezgodności mogą okazać się przyczyną jej niezatwierdzenia.

Siedziba firmy:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować