Finanse, rachunkowość Usługi 

Procedury leasingu samochodu

Leasing samochodu jest rozwiązaniem powszechnie stosowanym przez rozwijające się firmy. Taka procedura sprawia, że możemy zaopatrzyć siedzibę i filie w nie tylko pojazdy osobowe, ale i dostawcze. Sprawdźmy więc czym jest leasing samochodów i co powoduje, że jest tak popularny.

Czym jest leasing samochodu

Leasing polega na płatnym wynajmie samochodu przez określony czas, a jego podstawowe zasady precyzuje stosowny przepis kodeksu cywilnego. Wyróżniamy 2 rodzaje leasingów – operacyjny i finansowy, które różnią się od siebie na przykład formą księgowania wydatków. Tego rodzaju forma finansowania aut służbowych jest zdecydowanie bardziej opłacalna niż kredyt bankowy, umożliwia optymalizację podatkową, a wydatki można wrzucić w tzw. koszta funkcjonowania biznesu. W ten sposób możemy zapewnić podwładnym auta potrzebne do transportu ładunków, jeżdżenia do odbiorców oraz szybkiego przemieszczania się.

Leasing samochodu przejrzyste procedury

Koniec z samodzielnym sfinansowaniem floty oraz zaciąganiem wieloletnich pożyczek – leasing samochodów jest remedium na podobne kłopoty. To rozwiązanie idealne dla małych biznesów, które nie dysponują ogromnymi środkami finansowymi. Procedury są proste, a bank nie weryfikuje naszej historii. Warto pamiętać o najważniejszej radzie – szukając optymalnego rozwiązania, najlepiej zdecydować się na specjalistyczną pomoc firm zajmujących się pośrednictwem.

Może Cię także zainteresować