Technologie Usługi 

Potrzebujesz wydrukować swój prototyp? Sprawdź ofertę druku 3D

Potrzebujesz dowiedzieć się, komu zlecić drukowanie 3D Kraków? Nie zwlekaj! Koniecznie odwiedź https://cadxpert.pl/drukowanie-3d/.

Usługa drukowania 3D jest adresowana zarówno do osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest adresowana przede wszystkim do projektantów CAD, inżynierów, konstruktorów, pracowników wydziałów badawczo-rozwojowych i technicznych, a także przedstawicieli innych gałęzi przemysłu. Każda firma lub osoba, która potrzebuje prototypu lub modelu koncepcyjnego wydrukowanego przy pomocy technologii DMLS, FDM, PolyJet, i SLA, SLS, może złożyć zamówienie na te usługę przy założeniu, iż nie dysponuje własnym urządzeniem do druku 3D.

Przemysłowy druk 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w obszarze profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – oprócz asortymentu oferuje także usługi, czyli:
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D
Nie licząc wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne i online – webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy też strefę wiedzy. Umieszczono tam zarówno materiały od producentów sprzętu do druku 3D, jak i przygotowane przez ekspertów CadXpert. Firma CadXpert jest również pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjny wydruk 3D drobnych elementów

Drukowanie 3D w technologii SLA to pierwszy, pionierski sposób wytwarzania prototypów. Ta technologia – nazywana również stereolitografią – polega na utwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy wiązką laserową. Do kogo adresowana jest oferta wydruku 3D w technologii SLA? Do osób albo podmiotów, które potrzebują modeli precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To technologia, która gwarantuje wyjątkową rozdzielczość druku i wydruk gładkiej powierzchni, detali, wyrazistych konturów oraz bardzo wąskich elementów.

FDM – drukowanie 3D w bardzo dobrej cenie

Najpopularniejszą technologią druku 3D jest FDM – za jej popularnością stoi atrakcyjna relacja jakości do ceny, a także możliwość zastosowania filamentów w ogromnej gamie kolorystycznej. W trakcie druku metodą FDM na prototyp nakładane są kolejne warstwy materiału termoplastycznego – przy czym można wybrać grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany w głównej mierze za pomocą urządzeń przemysłowych Stratasys i drukarek 3D MakerBot. Tę metodę druku wykorzystują osoby potrzebujące modeli koncepcyjnych lub prototypów.

Druk 3D w technologii SLS

Technologia druku 3D metodą SLS przebiega na podobnej zasadzie jak przytoczona powyżej technika SLA. Również tutaj nakładane są kolejne warstwy materiału – w tym wypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najistotniejsze zalety tej techniki druku 3D? SLS ma ogromny potencjał produkcyjny. Technologia spiekania laserem proszku poliamidowego gwarantuje trwałość chemiczną i mechaniczną oraz precyzję konturów.

Siedziba firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować