Usługi 

Porządki na strychu? Zamów usługę odbioru starych mebli

Na maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/ zlecisz utylizację mebli Kraków.

Większość z nas na pewno dobrze zna problem, jakie sprawiają przedmiotów, których od dawna już nie potrzebujemy, a których nie chcemy wyrzucić z różnorodnych przyczyn. Zwykle przenosimy je do piwnicy, na strych albo do komórki lokatorskiej, by nie zagracały przestrzeni domu. Problem jednakże w tym, iż po wielu latach i w tych pomieszczeniach robi się tak ciasno, iż zwykłe korzystanie z nich bywa niemożliwe. Dopiero to popycha większość z nas do wykonania porządnego sprzątania, stanowiącego sposobność do tego, żeby uwolnić się od zwalonych na kupę rzeczy. Takie duże porządki często urządzamy też, kiedy kupujemy zapuszczoną nieruchomość bądź dziedziczymy po kimś mieszkanie. Warto zatem wiedzieć, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak bez problemu przeprowadzić wywóz starych mebli z domu, piwnicy oraz strychu.

Wywóz mebli – poznaj 3 zalecane rozwiązania

Odpady takie jak części ram okien, sprzęt RTV i AGD, popsute meble czy połamane panele ścienne lub podłogowe nie powinny zostać wyrzucone do zbiornika przeznaczonego na śmieci zmieszane. Jeśli chcemy się ich pozbyć, możemy skorzystać z trzech rozwiązań. Pierwsze to osobiste odwiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednakże dysponowania odpowiednio dużym samochodem. Następne to poczekanie na okresową zbiórkę takich odpadów. Te przeprowadzane są przeważnie w miesięcznych odstępach – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy zatem zobligowani zagospodarować miejsce na przetrzymanie śmieci o znacznej objętości. Najlepsze jest ostatnie wyjście – zamówienie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odwiezie dostarczająca go firma. Zadba ona też o zgodną z prawem utylizację zebranych śmieci. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery często świadczą także fachową asystę przy sprzątaniu poddasza, komórki względnie całego mieszkania.

Utylizacja starych mebli – nie tylko spalenie

Stare meble, jeśli zostaną przekazane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych bądź firmy trudniącej się się utylizacją na co dzień, wcale nie muszą być porzucone na składowisku lub być spopielone. Po rozebraniu ich na elementy składowe, a następnie posortowaniu komponentów podług surowca, z którego były wykonane, mogą zostać powtórnie przetworzone i posłużyć do wyprodukowania kolejnych rzeczy. Utylizacja starych mebli, a głównie drewna, z którego w większości się je wykonuje, polega zwykle na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które następnie wykorzystuje się do produkcji kolejnych biurek, krzeseł i półek.

Siedziba firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować