wypożyczalnia szalunków, wynajem szalunków KrakówUsługi Usługi branży budowlanej 

Oszczędność czasu i zmniejszenie kosztów – wynajem szalunków

Szalunki to tymczasowe moduły konstrukcyjne, przede wszystkim wykonane z metalu, desek czy też sklejki laminowanej, szeroko wykorzystywanych w budownictwie. Stosuje się je do stawiania, formowania stosownego kształtu, jak również podpierania konstrukcji z żelbetonu lub betonu. Przydają się one również do zabezpieczania wykopów w gruncie i wspierania otworów w murach (np. drzwi lub okien). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie fundamentów, budowanie stropów, nadproży, betonowych cokołów ogrodzeń, schodów i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Wynajem szalunków stropowych oraz ściennych

Szalunki, zwane też deskowaniem, rozróżniamy ze względu na metodę ich stosowania – wyróżniamy szalunki ścienne, stropowe, a także elementy stosowane przy wykopach. Szalunki stropowe dzielimy na dźwigary, podpory i stolik szalunkowy, zaś ścienne na lekko gabarytowe i średnio gabarytowe. Natomiast pośród szalunków do wykopów wyróżniamy ciężkie, średnie oraz lekkie. Dużo firm budowlanych decyduje się obecnie na wypożyczenie modułów konstrukcyjnych – wynajem szalunków staje się bardzo popularny głównie wśród niedużych przedsiębiorstw, które nie dysponują własnymi systemami szalunkowymi.

Wypożyczalnia szalunków – czy to się opłaca?

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem szalunków, a nie ich kupienie? Podmioty oferujące tego typu usługi w Krakowie i mniejszych miastach, posiadają rozległy wachlarz elementów konstrukcyjnych, a także gwarantują atrakcyjne ceny. Wynajem szalunków zda egzamin też wspaniale przy rozwiązaniach systemowych, pozwala oszczędzić czas oraz wyraźnie przyspieszyć prace budowlane.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować