Usługi Usługi branży budowlanej 

Okna zabytkowe – renowacja i rekonstrukcja

Jeśli chcesz zamówić okna zabytkowe, koniecznie wejdź na https://www.oknostol.com.pl/okna/okna-zabytkowe/

Okna zabytkowe zwykle wyglądają dużo korzystniej niż te produkowane obecnie i są niewątpliwą dekoracją budynków. Walory estetyczne to rzecz jasna ich nie jedyna zaleta, zaś na ich wartość w znacznym stopniu wpływa również wiek. Podobnie jak inne dobra zabytkowe, także okna muszą być konserwowane według przepisów – ich renowacji nie powinniśmy wykonywać samodzielnie z użyciem kupionych w markecie materiałów. Czym więc wyróżniają się okna zabytkowe? Jak je remontować? Kto ma uprawnienia, by wykonać te prace?

Jak odróżnić okna zabytkowe?

Okna zabytkowe zazwyczaj mają więcej zdobień niż nowoczesne. Nie są również uchylane, co sprawia, iż niezbędne okazują się lufciki, za pomocą których można wietrzyć pomieszczenie. Okna zabytkowe, jak już nadmieniliśmy, wykonane są najczęściej z drewna – surowca, jaki ma mnóstwo plusów, ale potrzebuje regularnych remontów, a oprócz tego łatwo go uszkodzić. Z tego powodu tak ważne są kwalifikacje specjalistów konserwujących okna zabytkowe.

Komu zlecić remont okien zabytkowych?

Okna zabytkowe najczęściej mają budowę skrzynkową, która wymaga wysokich umiejętności – ten rodzaj okna charakteryzuje się wszak użyciem wielu, dziś już rzadko spotykanych, technologii. W związku z powyższym, także najbardziej doświadczeni stolarze nie powinni remontować okien zabytkowych, jeśli nie posiadają uprawnień zaświadczających ich kwalifikacje, które zostały wydane przez urząd ochrony zabytków – w innym razie przyjdzie im zapłacić duże kary.

Siedziba firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować