Dbanie o zdrowie Usługi 

Nie obawiaj się wizyt u chirurga dentysty

Niektóre schorzenia zębów i dziąseł nie mogą być wyleczone podczas standardowych zabiegów dentystycznych. Jeśli takie metody leczenia okazują się nieefektywne, lekarz podejmuje decyzję o przystąpieniu do leczenia z użyciem technik chirurgii stomatologicznej. Choć to określenie dla przeważającej liczby pacjentów brzmi strasznie, to współczesna medycyna dysponuje technologiami i środkami, które sprawiają, iż nawet wyjątkowo trudne zabiegi są dla pacjenta zupełnie bezbolesne, a komplikacje należą do rzadkości.

Czym zajmuje się chirurg dentystyczny?

Do zabiegów często prowadzonych przez dentystę chirurga należą usunięcie części zębów (np. całych korzeni lub wierzchołków korzeni) oraz ich ekstrakcje. Te zabiegi wykonuje się, gdy zęby są w złym stanie – zazwyczaj na skutek często powracających stanów zapalnych lub zaawansowanej próchnicy. Chirurg dentysta zajmuje się oprócz tego podcinaniem wędzidełka, a także zabiegami służącymi rekonstrukcji poszczególnych części przyzębia – na przykład sterowaną regeneracją kości i tkanek miękkich. Do chirurga dentysty należy ponadto zgłosić się w celu przygotowania jamy ustnej do założenia protezy.

Chirurg dentystyczny zadba o efektywne znieczulenie

Zabiegi, na których skupia się chirurgia stomatologiczna jeszcze kilkanaście lat temu mogły kojarzyć się z odczuwaniem bólu. W dzisiejszych czasach jednak dostępne są środki, zupełnie eliminujące niemiłe doznania. Oprócz tego pacjenci, którzy panicznie boją się zabiegów stomatologicznych, mogą skorzystać z dodatkowych leków uspokajających, a nawet poprosić o przeprowadzenie zabiegu w stanie całkowitej narkozy.

Może Cię także zainteresować