Dbanie o zdrowie Usługi 

Mikropigmentacja – rozwiązanie dla osób cierpiących z powodu utraty włosów

Więcej w temacie mikropigmentacji w Krakowie na microclinic.pl.

Z pewnością przeglądając usługi gabinetów kosmetycznych zetknęliście się z zabiegiem mikropigmentacji. W ogólnym wyobrażeniu mikropigmentacja to po prostu mniej używane określenie na modny pośród kobiet makijaż permanentny. Jednakże możliwość wykonania trwałego makijażu to zaledwie jeden ze sposobów wykorzystania tej techniki, którą poza kosmetyką stosuję się także w medycynie.

Mikropigmentacja głowy – pomaga przywrócić pewność siebie

W kosmetologii mikropigmentacja to procedura, którą wybierają głównie panie szukające sposobu na ograniczenie czasu poświęcanego codzienne na nakładanie makijażu. To dobre rozwiązanie dla osób, które zdecydowały się, jak chcą wyglądać na co dzień. Jest jednak też mikropigmentacja medyczna, która mimo że wciąż jest zabiegiem estetycznym, ma potężny wpływ na psychikę osoby, która się na nią decyduje. W ostatnich latach niezmiernie popularne jest zastosowanie mikropigmentacji jako zabiegu alternatywnego dla przeszczepu włosów, na który ze względu na jego koszt nie może zdecydować się znaczny odsetek osób cierpiących z powodu łysienia. Mikropigmentacja pomaga też zwiększyć stopień zadowolenia z własnego ciała – pozwala na niechirurgiczną optyczną rekonstrukcję aureoli sutkowej czy ukrywanie bielactwa oraz blizn.

Mikropigmentacja głowy to nie to samo co tatuaż

Na pierwszy rzut oka mikropigmentacja wygląda jak zwykła usługa tatuażu. Linergistka bądź linergista, albowiem tak nazywa się specjalista wykonujący mikropigmentację, specjalistycznym aparatem nakłuwa naskórek i w ten sposób wprowadza w niego nieorganiczny barwnik. Odmiennie do tatuażu końcowy efekt nie jest stały i widoczny jest w przybliżeniu przez rok. Skąd ta różnica? W procesie tatuażu barwnik umieszczany jest w głębokich warstwach skóry, natomiast w trakcie mikropigmentacji wprowadza się go bardzo płytko. W efekcie wraz ze złuszczaniem się naskórka z czasem pigment sukcesywnie zanika. Stąd jeśli zamierzeniem osoby decydującej się na mikropigmentację jest długofalowe ukrywanie przerzedzonych włosów bądź łysiny, powinna ona mieć świadomość, że wymagane będzie regularne powtarzanie zabiegu w przynajmniej dwunastomiesięcznych odstępach.

Siedziba firmy:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować