Usługi Usługi branży budowlanej 

Kontenery na gruz – rodzaje i ich pojemność

Sporo odpadów nie może trafić do zwykłego pojemnika. Chodzi tu w szczególności o te, które produkowane są w toku wszelkiego typu prac budowlanych i ogrodowych, opróżniania piwnicy bądź poddasza oraz odśnieżania. Odpady jak np. gruz, stare meble, elementy okien i podłóg, śnieg lub elementy gumowe powinny trafić do specjalnego kontenera dostarczonego na czas przeprowadzenia prac. Jak złożyć na niego zamówienie? Który spośród dostępnych typów kontenera będzie w naszym przypadku najodpowiedniejszym rozwiązaniem?

Kontenery – rodzaje i pojemność

Szukając kontenera, warto skupić się głównie na jego pojemności. Jeśli ta będzie zbyt mała, zwyczajnie nie zmieszczą się w nim wszystkie śmieci wygenerowane podczas prac. Jeżeli z kolei wybierzemy za duży kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty , bowiem cena wynajmu jest uzależniona między innymi od jego wielkości. Największe kontenery na gruz i inne śmieci mają pojemność dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac wykończeniowych w zupełności wystarczające będą jednak kontenery o objętości 6 metrów sześciennych – bez trudu pomieścimy w nich gruz, zdemontowane ościeżnice i okna, jak również zerwane panele podłogowe lub skute płytki ceramiczne.

Kontener – gdzie go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od podmiotu zajmującego się przewozem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju funkcjonują nie tylko w największych polskich miastach, takich jak Kraków czy Poznań, ale również w małych miejscowościach. Usługa polega na przywiezieniu kontenera we wskazane miejsce. Pojemnik należy napełnić w ustalonym w umowie okresie. W razie przekroczenia terminu, właściciel kontenera może nałożyć na nas kolejne opłaty. Po wypełnieniu firma odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która później trafia do legalnej utylizacji.

Może Cię także zainteresować