Usługi 

Kiedy i czy warto zamówić usługę cateringu świątecznego?

Catering świąteczny - więcej szczegółów o tej usłudze poznasz w tym miejscu.

Ostatni miesiąc roku to okres, który spędza się najczęściej wraz z rodziną, lecz obiady świąteczne urządzane są też w firmach. Częstokroć kadra firmy organizuje je na własną rękę, przynosząc własnoręcznie przygotowane potrawy, lecz w większych przedsiębiorstwach ten schemat działania nie zawsze sprawdza. Żeby więc pomóc sobie podczas organizacji firmowych śniadań wigilijnych, tych mniejszych, jak i tych na dziesiątki osób, rekomendujemy skorzystać z oferty cateringu świątecznego.

Tradycyjne świąteczne smakołyki – co oferuje catering świąteczny?

Naturalnie na bożonarodzeniowym stole musi znaleźć się jak najwięcej typowych świątecznych smakołyków. To głównie ryby, np. chrupki filet z karpia bądź łososia, jak również staropolskie zupy – obowiązkowo żurek i barszcz czerwony, a opcjonalnie także zupa rybna. Nie może brakować też krokietów z kapustą i grzybami, które z reguły serwowane są razem z wspomnianym wcześniej barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby pełna bez zimnych zakąsek, np. bez sałatki śledziowej czy ryby po grecku. Wypada również zatroszczyć się o słodki specjał na koniec spotkania. Na stół bożonarodzeniowy polecamy puszysty sernik, kutię z miodem lub makowiec.

Catering świąteczny – nie zwlekaj z tym na ostatnią chwilę!

Za planowanie wigilijnego obiadu w firmie warto zabrać się z odpowiednim wyprzedzeniem. Musisz uzgodnić termin spotkania i dostosować go do harmonogramu urlopów zespołu. Pozwala to precyzyjniej obliczyć potencjalną liczbę gości uroczystości, a tym samym pomoże zamówić wystarczającą ilość porcji. Zalecamy omówić z pracownikami menu i razem zamówić te dania z oferty firmy cateringowej, które wszystkim będą smakować. Istotne jest także to, żeby dowiedzieć się czy któryś z pracowników ma alergię, przykładowo na orzechy, które znajdują się w wypiekach, lub są w załodze firmy osoby, które nie jadają ryb oraz mięsa. Dla takich osób należy zamówić dania pasujące do ich preferencji dietetycznych. Firmy cateringowe oferujące potrawy świąteczne przyjmują zlecenia przez większą cześć grudnia, jednakże nie należy zwlekać z tym na ostatnią chwilę.

Siedziba firmy:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować