Usługi Usługi branży budowlanej 

Jakie usługi z zakresu hydroizolacji wykona profesjonalna ekipa?

W trakcie budowy dowolnego obiektu, niezależnie czy jest to biurowiec czy dom jednorodzinny, już na etapie projektowania warto zatroszczyć się o stosowne zabezpieczenie budowli przed wilgocią. Woda, która z czasem może przeniknąć do niepoprawnie bądź w ogóle niezabezpieczonych murów zmniejszy ich wytrzymałość i potencjał izolacji cieplnej, jak również spowodować rozwój szkodliwych dla zdrowia grzybów oraz pleśni.

Które fragmenty budowli należy chronić hydroizolacją?

Do głównych elementów, jakie należy chronić przed wilgocią należą zwłaszcza piwnice, fundamenty, dachy, balkony i tarasy, a więc te części struktury, które mają bezpośredni kontakt z opadami atmosferycznymi czy też wodami gruntowymi. Każda budowa obiektu winna być poprzedzona odpowiednią ekspertyzą i konsultacją z profesjonalistami, którzy określą, jakie elementy wymagają zabezpieczenia przed wodą i jakiej techniki warto użyć w stosunku do konkretnych segmentów budynku. Przykładowo, na betonowej ścianie fundamentowej tworzy się izolację przeciwwodną, pokrywając ją warstwą uszczelniającej wyprawy cementowej (najlepiej i z zewnątrz i od środka), a w przypadku ścian z bloczków betonowych – zaprawą wodoszczelną. W trwałych ścianach z dziurawki, cegły czy pustaka wypalanego zaleca się wykonanie poziomej i pionowej bariery dla wilgoci. Natomiast tarasy hydroizoluje się wielowarstwowo, pamiętając o tym, aby każda warstwa miała spadek zapobiegający gromadzeniu się wody pomiędzy nimi i odprowadzający ją. W podobny sposób hydrolizuje się również balkony.

Komu powierzyć wykonanie hydroizolacji?

Kluczowe jest, żeby projektowanie hydroizolacji, powierzyć profesjonalnej ekipie, mającej długoletnie doświadczenie w prowadzeniu prac hydroizolacyjnych. Generalni wykonawcy, inwestorzy i deweloperzy skorzystają na współpracy ze specjalistami w czasie prac związanych z hydroizolacją stropów i tarasów, uszczelnianiem zbiorników, przemysłowych obiektów żelbetowych oraz budynków w systemie „białej wanny”, a także montażem węży iniekcyjnych, uszczelek pęczniejących, taśm PVC czy taśm dylatacyjnych. Z kolei na zlecenie zarządców ukończonych już budynków ekipa ekspertów od hydroizolacji zajmie się między innymi uszczelnieniem, naprawą oraz inwentaryzacją przecieków wody, reperacją tarasów i balkonów, wzmocnieniem gruntów pod fundamentami czy uszczelnieniem podszybii windowych.

Może Cię także zainteresować