Usługi 

Jak zorganizować przyjęcie komunijne?

Jeśli interesuje Cię dobra oferta lokalu na komunię w Krakowie, zajrzyj na palacradziwillow.pl.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka równie oczekiwanym wydarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Trudno się tym dziwić, bo to zwykle pierwsza naprawdę poważna zabawa rodzinna, na której dziecko jest świadome, że cała uwaga skoncentrowana jest tylko na nim. Wobec tego rodzice pragną, żeby ten dzień uchował się przez lata w jego pamięci.

Urządzać obiad w domu czy wynająć salę komunijną?

Jeszcze przed etapem rozsyłki zaproszeń na komunię rodzice powinni się zdecydować czy poczęstują krewnych w swoim domu czy konieczne będzie wynajęcie sali komunijnej. Poczęstunek dla gości w domu jest na ogół opcją wówczas, gdy przygotowujemy uroczysty obiad jedynie dla wyjątkowo bliskiej kilkuosobowej rodziny, lecz to już nieczęste przypadki. Obiady komunijne przeistoczyły się w ostatnich czasach w duże eventy rodzinne, w których uczestniczy czasem prawie setka gości, z tej przyczyny zazwyczaj odbywają się w domach weselnych i restauracjach. Jeśli pragniemy wynająć najodpowiedniejszą salę, zalecamy rozpocząć poszukiwania lokalu, od razu jak zostanie wyznaczona data komunii. W okresie komunijnym dużym problemem może stać się także zatrudnienie wolnego dostawcy cateringu, toteż powinno się wybrać takie miejsce na organizację obiadu, które współpracuje z własnym, sprawdzoną firmą cateringową, specjalizującą się w przygotowaniu dań na komunie. Kluczowe jest też to, by sala na komunię zlokalizowana była tak, aby przejazd wszystkich gości z kościoła był komfortowy i błyskawiczny.

Organizacja komunii – sesja zdjęciowa, ciekawe gry dla dzieci, prezenty

Nie zapomnij zatrudnić fotografa, który utrwali na zawsze ten dzień – nie tylko wydarzenia w kościele, ale też odbywającą się później zabawę gości. Obyczajem są też aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Lokalu na komunię powinna zatem wyróżniać się cudownymi, zadbanymi pomieszczeniami. Kolejnym plusem będzie możliwość skorzystania z przylegającego ogrodu, gdzie przy słonecznej pogodzie uda się wykonać sesję zdjęciową w plenerze. Opcja skorzystania z ogrodu to dodatkowa atrakcja dla najmłodszych uczestników imprezy komunijnej – jeśli będzie ich spora liczba, polecamy zastanowić się nad skorzystaniem z usług animatora, który zajmie dzieci różnymi zabawami.
Oczywiście, zaproszeni na przyjęcie komunijne kupią upominki dla dziecka. Rodzice na ogół dają im pełną dowolność z tym zakresie. Aczkolwiek nie będzie w złym tonie, jeśli uwzględnimy w zaproszeniu, że nie życzymy sobie niektórych typów podarunków, przykładowo zabawkowych pistoletów bądź quada.

Siedziba firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować