Dbanie o zdrowie Usługi 

Jak pracuje implantolog? O zakładaniu implantów zębów

Najlepszą metodą na uzupełnienie ubytków w uzębieniu są implanty stomatologiczne. Sprawdzą się zarówno gdy brak nam pojedynczych zębów, jak i ogólnego bezzębia. Ich największymi zaletami są naturalny wygląd oraz względnie nieskomplikowania pielęgnacja – implant, a dokładniej jego korona, wygląda identycznie, jak prawdziwy ząb. Ich założenie jest także mniej dotkliwe dla pacjenta aniżeli założenie mostu czy pełnej protezy – nie ma potrzeby szlifowania przyległych zębów. Warto dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda ten proces i jak należy się do niego przygotować.

Implanty zębowe – jak przebiega ich wstawienie?

proces wstawienia implantów zębowych rozpoczyna się od podania pacjentowi anestetyku. Poza nim istotne jest także stosowne nastawienie i opanowanie nerwów. Następnie dentysta nacina dziąsła. To umożliwia mu odsłonięcie tkanki kostnej i uformowanie w niej łoża dla implantu. W tym celu stosuje się techniki piezochirurgii oraz specjalnie dobrane wiertła. To bardzo trudny etap zabiegu – wymaga od chirurga stomatologicznego wyczucia i precyzji. Precyzja konieczna jest także przy umieszczeniu implantu zęba w kości. Gdy ten będzie w planowanym miejscu, lekarz musi jedynie zszyć dziąsło pacjenta.

Implanty zębowe a leki przeciwbólowe

Proces zakładania implantu zęba budzi u części pacjentów obawy związane z potencjalnym intensywnym bólem odczuwanym podczas zabiegu oraz kilka dni po nim. Na szczęście niepokój ten jest zupełnie nieuzasadniony. Współczesna implantologia dysponuje niezmiernie skutecznymi lekami przeciwbólowymi, zapewniającymi pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Osoby wyjątkowo czuli na ból mogą ponadto skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego, które kompletnie usunie możliwość odczuwania strachu przed chirurgiem-stomatologiem.

Może Cię także zainteresować