Jak naprawić nieszczelne okna?
Tu znajdziesz więcej informacji o nieszczelnych oknach.
Stan techniczny okien ma znaczny wpływ na komfort domowników. Okna chronią dom przed chłodem i wilgocią, a także odcinają go od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone bądź źle wyregulowane okna nie gwarantują właściwych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników, ale również, ze względu na pokaźne straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze argumenty ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takiej sytuacji.
Nieszczelne okna – o czym warto wiedzieć?
Zgodnie z zaleceniami specjalistów, przegląd stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego lekceważyć, ponieważ po tym okresie ewentualne usterki mogą być już tak poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można zidentyfikować po oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej siły trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, w konsekwencji, straty energii.
Jak wykonać uszczelnienie okien drewnianych?
Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych surowców, polega przede wszystkim na ich regulacji (zwykle służy do tego śruba umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wiatrem, wilgocią, jak również niskimi i wysokimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej zrobimy zostawiając to doświadczonej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie czy innych większych miastach, ale także i w małych miasteczkach.
METEO Serwis Okien Warszawa
Mob.: 504-589-653
E-mail:
[email protected]