Dbanie o zdrowie Usługi 

Implantologia. Ratunek w problemach z zębami

Kiedyś osoby, które z rozmaitych powodów ”zgubiły” zęby, zmuszone były do tego, aby używać sztucznych szczęk. Nie było to jednak najlepsze rozwiązanie, gdyż protezy potrzebują czasochłonnej opieki, a ich zakładanie nie będzie zbyt wygodne. Dlatego tak dużym uznaniem cieszą się implanty, które okazują się zdecydowanie bardziej komfortowe, ale też mają sporo innych atutów. Implantologia bowiem pozwala na osiągniecie trwałych rezultatów, ograniczając do zera prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Dobrze zatem powiedzieć parę zdań o tym, jak wygląda zabieg wykonania implantów zębów, jakie rodzaje są stosowane przez dentystów implantologów oraz jak znaleźć lekarza, który wszczepi nam implanty zębowe.

Nowoczesne techniki implantologii

Obecnie implantologia stosuje dwa typy implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 10 mm i trochę krótsze, a więc 6 mm. Implant zrobiony ze specjalnego stopu tytanu jest umieszczany w przyzębiu pacjenta, zaś układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia zaś umożliwia znaczące skrócenie okresu gojenia – chory nie notuje żadnych dolegliwości nawet po 3 miesiącach. Do tej pory musi wykorzystywać zimne kompresy, zaś bezpośrednio po zabiegu – wystrzegać się palenia tytoniu, napojów zawierających alkohol oraz bardzo ciepłych potraw. Ważne będzie również stosowanie odpowiednich preparatów, które likwidują ból oraz obrzęk.

Skuteczna oraz bezpieczna implantologia

Implantologia ma ogromny wpływ na wygodę codziennego funkcjonowania pacjentów – z tego względu tak istotne okazuje się to, żeby znaleźć odpowiedniego specjalistę. Jak więc ustrzec się niemiłych pomyłek i problemów ze zdrowiem? Słusznie postąpimy zlecając wykonanie implantów zębów stomatologowi ze sporym stażem oraz pozytywnymi recenzjami od wcześniejszych klientów. Jak je znaleźć? W szczególności w sieci. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwiska lekarza na pewno trafimy na ważne wskazówki.

Może Cię także zainteresować