Dbanie o zdrowie Usługi 

Endodoncja mikroskopowa – leczenie kanałowe nowoczesnym sprzętem

Martwica, złamanie zęba, daleko posunięta próchnica, zapalenie miazgi czy też nieodzowność przygotowania korzenia do protezy – te stany łączy fakt, że zwykle w ich przypadku sięga się po leczenie kanałowe. Chociaż zabieg ten u wielu pacjentów wywołuje ciarki, w rzeczywistości nie należy się bać tego rodzaju terapii. Obecnie stomatologia posługuje się nowoczesnym wyposażeniem i skutecznymi środkami znieczulającymi, które pozwalają na leczenie także sporych ubytków bez obawy przed bólem.

Etapy leczenia kanałowego

Wstępny etap leczenia kanałowego to otworzenie kanałów zęba i pozbycie się z niego miazgi zmienionej chorobowo. Składa się ona z nerwu oraz naczyń krwionośnych, dlatego podczas leczenia kanałowego konieczne jest użycie bardzo skutecznego środka znieczulającego. W następnej kolejności przeprowadza się dezynfekcję kanału, oczyszczającą go ze wszelkich chorobotwórczych bakterii. Ostatni etap to wypełnienie kanału zębowego metalem szlachetnym, cementem szkło-jonomerowym, ceramiką albo materiałem kompozytowym.

Znajdź dobrego stomatologa do przeprowadzenia endodoncji mikroskopowej?

Endodoncja, bowiem tak brzmi medyczne określenie leczenia kanałowego, to jeden z najbardziej skomplikowanych zabiegów wykonywanych w gabinecie stomatologicznym. Powinno się w związku z tym wybrać rzetelnego dentystę, który go wykona. Gwarancją tego, iż leczenie będzie skuteczne są możliwości, jakie dostarcza nam endodoncja mikroskopowa. Technika ta polega na wprowadzeniu w kanał miniaturowego mikroskopu przekazującego obraz do monitora. Stomatologia mikroskopowa umożliwia lekarzowi głębokie oczyszczenie, a następnie szczelne wypełnienie kanału, co spowoduje, iż dalsze zabiegi nie są już potrzebne.

Może Cię także zainteresować