Finanse, rachunkowość Usługi 

Co oferuje biuro rachunkowe?

Zdobądź więcej informacji o ofercie biura rachunkowego Katowice na http://brabis.pl

Dopilnowanie finansów w niewielkich firmach jest zwykle źródłem niemałych problemów. Niewielkie podmioty zazwyczaj nie są w stanie przyjąć specjalistyksięgowego na etat, a ich szefowie nie zawsze są gotowi sumiennie zarządzać finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest łatwiejsze niż może się to wydawać – wystarczy tylko zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób zyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, że poziom usług okaże się zadowalający?

Współpraca z biurem rachunkowym – wygoda i oszczędność czasu

Na usługi biura rachunkowego warto postawić głównie ze względu na dobro finansów. Kiedy zostawimy finanse firmy ekspertom od księgowości, otrzymamy pewność, że możliwe kontrole fiskusa nie skończą się wystawieniem grzywien. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pracy oraz funduszy – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość samodzielnie, ani przyjmować do pracy księgowego na pełen etat. Należy też wspomnieć o wygodzie, jaka wiąże się z takimi usługami. Obecnie nie trzeba już codziennie jeździć osobiście do biura rachunkowego, gdyż mnóstwo kwestii można uzgodnić z księgowym komunikując się przez e-mail.

Co mieć na uwadze przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie warto sugerować się jedynie cenami porad – dziwnie niskie koszty obsługi zwykle oznaczają jej niską jakość. Przy wyborze biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści mają właściwe uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 r. czy też certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie zasiłków chorobowych.

Siedziba firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować