Usługi branży budowlanej 

Wynajem szalunków dla ekip budowlanych

Szukasz unikalnej oferty wynajmu szalunków? Nie wahaj się! Wystarczy kliknąć tutaj

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej wykorzystywanych w budownictwie technik. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego rodzaju forma, do której wylewany jest beton – zazwyczaj przy budowie fundamentów. Szalunki bardzo często budowane są z drewna, lecz łatwo zaobserwować również konstrukcje zrobione ze stali, a czasem również tworzyw sztucznych. Innymi potrzebnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te pozwalają na osiągnięcie odpowiednich rezultatów. Jednak ze względu na duże koszty nie zawsze firmy remontowe mają swoje szalunki. Jeśli okażą się niezbędne, mają szansę bowiem po prostu je wynająć – zwłaszcza, iż wynajem szalunków to dziś bardzo często wybierana usługa.

Zakup czy wynajem szalunków?

Zakup własnych szalunków okaże się trafionym pomysłem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zlecenia na budowę fundamentów, ponieważ jak przed chwilą nadmieniliśmy, będą one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeśli jednak budowanie fundamentów nie jest główną usługą naszej ekipy, dobrze rozważyć zalety, które oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze na niego postawić? Głównie ze względów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków parę razy do roku okaże się bardziej opłacalne niż ich kupno. Dobrze wspomnieć także o wygodzie, ponieważ trzymanie sporadycznie wykorzystywanych szalunków może generować spore wydatki.

O czym pamiętać przy wyborze wynajmu szalunków?

Kiedy postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze przemyśleć to, która firma nam je zapewni. Jak ją wybrać? Najlepiej zdecydować się na usługi ekipy doświadczonej w dostawach sklejki dla firm budowlanych – dzięki temu zyskamy gwarancję tego, iż szalunki będą wytrzymałe oraz praktyczne. Bardzo ważna okaże się również obsługa kontrahenta – w przypadku, kiedy coraz bliższy jest termin rozpoczęcia prac nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości dobrze zaś wejść do internetu, by dowiedzieć się, co o ofercie konkretnego przedsiębiorstwa myślą poprzedni klienci.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować