Usługi branży budowlanej 

Szalunki – systemy do łatwego montażu i demontażu

Zamów szalunki Peri na sklep.abcszalunki.pl

Szalunki, zwane również deskowaniem, to tymczasowe konstrukcje umożliwiające wznoszenie murów budynków. Przeważnie stosuje się je podczas wylewania ścian betonowych – wtenczas są one potrzebne do tego, żeby należycie je ukształtować i powstrzymać rozlewanie się kompozytu. Ponadto szalunki wykorzystuje się także w trakcie stawiania budynków murowanych, gdzie ich użycie pozwala na przygotowanie otworów na okna, drzwi i bramy. W tym wpisie objaśniamy, z czego robi się obecnie szalunki i w jaki sposób inwestorzy mogą je znaleźć.

Z jakich materiałów wykonane są szalunki?

Najdłużej znanym rodzajem szalunków jest konstrukcja wykonana z grubych sklejek połączonych ze sobą gwoździami ewentualnie desek drewnianych, którą można użytkować ponownie po rozebraniu. Rozbiórka takich szalunków jest jednak ciężka – większa część inwestorów oraz wykonawców stawia zatem użycie szalunków wielokrotnego wykorzystania – struktur służących do błyskawicznego i łatwego składania oraz rozkładania. Tego typu szalunki wytwarza się z metalu, drewna bądź sklejki, a także łączyć w sobie dwa albo trzy surowce. Zwykle jednak stosuje się sklejkę – głównie z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a konstrukcję spajają łączniki, narożniki, belki i głowice ze stali lub aluminium.

Wypożyczenie szalunków – nie musisz ich kupować?

Podmioty cyklicznie zajmujące się pracami budowlanymi posiadają własne szalunki. Inaczej jest jednakże w przypadku brygad, które zazwyczaj oferują inne usługi i inwestorów indywidualnych, którzy planują planujących wznieść pojedynczy obiekt. Zakup wszystkich modułów koniecznych do złożenia szalunku nie byłby rentowny . Znacznie mądrzejszym rozwiązaniem jest wynajęcie szalunków.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować