Usługi branży budowlanej 

Sklejka szalunkowa – podstawowe informacje

Jeśli chcesz kupić sklejki szalunkowe, koniecznie odwiedź tę stronę

Deski szalunkowe to istotny komponent szalunków. Tę funkcję mogą pełnić zwykłe deski drewniane lub płyty wytworzone z innego surowca, jednak najczęściej stosowana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc postawić obiekty ze ścianami wykonanego z tego materiału. Szalunki znajdują również zastosowanie w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają przygotowanie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jest nam potrzebna, a nie możemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Kiedyś w szalunkach na ogół wykorzystywane były deski z litego drewna. Te aczkolwiek były drogie, a przy tym nie posiadały właściwych parametrów – przede wszystkim nie najlepiej radziły sobie z wilgocią. Dlatego w dzisiejszych czasach wykorzystywana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z różnych gatunków drewna – na ogół z brzozy, topoli lub olchy. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Inny częstokroć stosowany rodzaj to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeżeli nie możesz kupić

Przedsiębiorstwa budowlane mają przeważnie swoją sklejkę szalunkową wraz z częściami pozwalającymi na jej łączenie. Kiedy jednak planujemy budowę garażu lub domu własnymi siłami, nie ma konieczności zakupu wszystkich części szalunków – można je wypożyczyć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Poza samymi deskami szalunkowej, firma służy także wynajmem innych elementów niezbędnych do ustawienia szalunków – między innymi łączników i głowic.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować