Usługi branży budowlanej 

Rodzaje i zastosowanie podpór szalunkowych

Potrzebujesz podpory stropowej? Wejdź na sklep.abcszalunki.pl/18-podpory-stropowe.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niemożliwa. W jaki sposób są używane? Dlaczego opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej przeznaczenie

Wśród szalunków wyróżniamy deskowania do wykopów, ścienne oraz podpory stropowe. Ten ostatni wariant stosowany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego można pokryć strop betonem i właściwe jego uformowanie. Istotną funkcję pełnią również stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezbędne w trakcie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wykonane ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala używać ich w różnych sytuacjach. Zwykle na rynku można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm lub od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się wysoką wytrzymałością, są też łatwe w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są ogromne. Wśród czołowych producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, a także moduły wykonywane przez firmy Pionart, Hunnebeck czy Olan. Na szczególną wzmiankę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się przemyślaną strukturą, innowacyjnymi rozwiązaniami oraz doskonałą jakością. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do używania nawet w trudnych warunkach. Aktualnie sporo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – atrakcyjne ceny powodują, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Wynajęcie podpór stropowych to też oszczędność czasu.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować