Usługi branży budowlanej 

Projekty domów z bali – zalety

Potrzebujesz domów z bali Kraków? Wejdź na domygoralskie.com

Domy z bali są zaliczane do najbardziej wiekowych typów obiektów użytkowych. Najczęściej wykonuje się je ze świerku czy jodły. Chociaż ich konstrukcja jest identyczna od wieków, wciąż spotkać można rzesze entuzjastów. Nie powinno to oczywiście dziwić – mają wszak mnóstwo plusów, które powodują, że liczba ich właścicieli stale rośnie. Mogą przybierać wszystkie kształty, wznoszone są z przyjaznych dla środowiska materiałów, doskonale wyglądają i – co najważniejsze – są bardzo komfortowe. Należy wspomnieć również o tym, że budowa budynku tego rodzaju jest zdecydowanie szybsza niż betonowego. Ich lokatorzy mogą cieszyć się też zdrowym mikroklimatem, który korzystnie rzutuje między innymi na układ oddechowy.

Współczesne projekty domów z bali

Część z nas myśli, że projekty domów z bali zawsze nawiązują do historycznej zabudowy. W istocie nierzadko tak jest, jednak powinniśmy podkreślić, iż domy z bali mogą także mieć inne kształty. Obecnie spotyka się także innowacyjne projekty domów z bali, które nie przypominają budynków wiejskich. Domy z bali mogą również posiadać elewację, co powoduje, że łatwiejsze staje się urządzenie przestrzeni – zwykle stosuje się w tym celu płyty regipsowe.

Projekty domów z bali – od kogo zamówić?

Jak łatwo stwierdzić, stworzenie domu z bali jest znacznie bardziej skomplikowane niż zwykłego. Z tego powodu wybierając ten rodzaj budynku, dobrze dowiedzieć się, jakie projekty zrealizował już wcześniej dany projektant. Bezwzględnie sprawdźmy również, czy jego twórczość nam odpowiada. Istotne okazuje się oprócz tego to, jakiej ekipie powierzymy budowę domu. Oczywiście powinniśmy wybierać te doświadczone w takich projektach. Trafionym rozwiązaniem okaże się też z pewnością wybór firmy, w której współpracują ze sobą dobry projektant i doświadczeni rzemieślnicy – wtedy dom z pewnością będzie wybudowany prędko i bez niepotrzebnych problemów.

Siedziba firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować