Usługi branży budowlanej 

Projekty domów góralskich i drewnianych

Sprawdź domy góralskie projekty na domygoralskie.com

Drewniana zabudowa przez dziesięciolecia była wypierana przez domy murowane. Dziś na szczęście zauważyć można fakt, że zainteresowanie nimi powoli rośnie. Oczywiście nie dzieje się tak bez przyczyny – domy drewniane mają wszak wiele plusów. Najistotniejszym okazuje się z pewnością wygląd – pasują tak do willowej, jak i wiejskiej zabudowy. Ważne jest też to, że domy drewniane są przyjazne dla przyrody, bowiem są wznoszone wyłącznie z odnawialnych materiałów. Drewno potrafi również pochłaniać promieniowanie wydzielane przez sprzęty RTV i filtrować powietrze, co sprawia, że ich mieszkańcy wydajniej się wysypiają oraz dbają o układ oddechowy.

Rodzaje projektów domów góralskich

Najpopularniejszym typem domów drewnianych są rzecz jasna te przypominające podhalańską architekturę. Nierzadko wykonywane są z bali, a styl ich wykończenia odwołuje się do twórczości Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna znajdziemy również projekty domów góralskich, które wykonane są we współczesnym stylu. Nierzadko także spotyka się projekty domów góralskich, które łączą różne style – między innymi części betonowe. To sprawia, że projekty domów drewnianych bez strachu można zlecić również, kiedy chcemy wznieść je poza Podhalem.

Któremu architektowi zlecić projekty domów góralskich?

Nie zapominajmy, że na wygodę życia w domu góralskim wpływa w szczególności projekt, w myśl którego został wzniesiony. Z tego względu stawiając na podobne wyjście, warto sprawdzić wcześniejsze projekty architekta i przeczytać, co myślą o nim poprzedni zamawiający. Istotne jest, by w jego portfolio było wiele projektów domów góralskich – przez to zyskamy gwarancję, iż nasze zamówienie będzie odpowiednio wykonane i trafi w nasze oczekiwania. Przy poszukiwaniach dobrze również sprawdzić się, czy projektant działa z ekipą, która wzniesie dom – w ten sposób wszystko przebiegnie prędzej.

Siedziba firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować