projekty architektoniczne domów KrakówUsługi branży budowlanej 

Projekty architektoniczne domów

Budowa domu to naprawdę bardzo duże przedsięwzięcie, które wymaga wzięcia pod uwagę wielu elementów. Niezbędne jest m.in przygotowanie projektu budowlanego, który obejmować musi również projekt architektoniczny, ponieważ jest to coś, czego bezwzględnie nie można pominąć. Przez kogo może on zostać opracowany? Jaką dokładnie pełni rolę? Z jakiego powodu jest aż tak ważny?

Projekty architektoniczne domów – co jest w nich ujęte?

Projekty architektoniczne domów są niezbędne do tego, aby uzyskać pozwolenie na rozpoczęcie budowy. Brak tego dokumentu sprawia, że niemożliwe jest przystąpienie do budowy. Jeżeli mimo braku zgody prace ruszą, powinniśmy liczyć się z dużymi konsekwencjami. W projekcie tego typu zawartych jest szereg niezwykle ważnych informacji. Pokazuje on na przykład rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń tak na parterze, jak i na kolejnych piętrach. Dokładnie opisuje rozmiary, prezentuje w jaki sposób rozmieszczone są mury, w których miejscach rozmieszczone są okna, drzwi, a także urządzenia sanitarne. W projekcie tego typu nie może zabraknąć też rzutu więźby dachowej. W tym wypadku projekt ujmuje ułożenie wszelkich elementów konstrukcyjnych. Projekt architektoniczny określa też zestawienie elementów, które zostaną wykorzystane do zrobienia dachu. Do tego ujmowana jest precyzyjna prezentacja elewacji domu, czyli tego, jak prezentuje się on z zewnątrz.

Projekty architektoniczne domów – postaw na profesjonalne biuro architektoniczne

By mieć pewność, że projekt architektoniczny będzie wykonany właściwie, powinno się zdecydować na usługi renomowanego biura architektonicznego. Biuro takie powinno specjalizować się w wykonywaniu projektów takich obiektów budowlanych, które na dany moment interesują nas najbardziej. Na szczęście dzisiaj wyszukanie firmy wykonującej usługi w tym względzie naprawdę nie jest trudne.

Siedziba firmy:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować