Usługi branży budowlanej 

Okna skrzynkowe – powrót klasyki

Potrzebujesz okien skrzynkowych? Wejdź na www.oknostol.com.pl/okna/okna-skrzynkowe/

Okna skrzynkowe utożsamiamy przede wszystkim z zabytkowymi obiektami. Często spotkać je możemy w starych kamienicach, wiejskich chałupach oraz pałacach. Dziś są one produkowane przede wszystkim z myślą o montażu w takich budynkach, bo zastosowanie skrzynkowych okien oczekiwane jest przez urzędników. Warto jednak zauważyć, że z uwagi na ich względy wizualne coraz częściej zakładane są także w nowszych obiektach. Tym bardziej, iż dzisiejsze modele są tak samo wydajne, co okna wyprodukowane starymi technikami. Jak jednak prezentują się okna skrzynkowe? Z czego są produkowane?

Budowa okien skrzynkowych

Nazwa okien skrzynkowych nawiązuje do ich konstrukcji. Zbudowane są one z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi jest pusta przestrzeń. Jest to swego typu izolacja, która chroni wnętrze przed chłodem. Okna skrzynkowe w zabytkowych obiektach nierzadko podzielone są na cztery elementów – te u góry, mniejsze skrzydła są zamykane osobno i dawniej służyły do wietrzenia pomieszczeń. Taka budowa najlepiej zda egzamin w obiektach wzniesionych przed laty – chociażby chatach z czerwonej cegły.

Wykonanie okien skrzynkowych

Okna skrzynkowe, podobnie jak pozostałe rodzaje, powinny być wyprodukowane z odpowiedniego drewna. Dotąd najchętniej sięgano po sosnę i modrzew, lecz od niedawna ich twórcy wykorzystują również gatunki egzotyczne. Gatunki takie jak m. in. meranti okazują się wszak znacznie bardziej wytrzymałe na wpływ deszczu, wiatru oraz ekstremalnych upałów.

Siedziba firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować