Usługi branży budowlanej 

Nowoczesne okna drewniane

Co powinieneś wiedzieć o okna drewniane producent?

Okna drewniane przez wieki były najczęściej wybieranym rodzajem okien. Później były zastąpione przez te wyprodukowane z plastiku, jednak obecnie na powrót zwracamy uwagę na ich zalety. Odpowiednio wykonane i konserwowane okna drewniane są w stanie wszak wytrzymać znacznie więcej lat niż okna plastikowe, zaś ich zakup kosztować będzie podobną kwotę. Oprócz tego w niektórych sytuacjach ich zastosowanie będzie niezbędne – niekiedy po prostu nie sposób postawić na jeden z nowszych typów. W jakich sytuacjach więc należy je wybrać? Z jakich materiałów są robione?

Produkcja okien drewnianych

Okna drewniane produkowane są tylko z wybranych gatunków drewna. Aktualnie najchętniej stosuje się sosnę, jesion oraz dąb. Z uwagi na wytrzymałość na wodę oraz słońce, producenci stolarki okiennej coraz częściej wybierają gatunki spoza Europy – meranti, mahoń lub teak. Te ostatnie są trochę bardziej kosztowne, lecz należy zaznaczyć, że potrzebują mniej intensywnych konserwacji i łatwiej znoszą użytkowanie w trudnych warunkach. Dla sporej liczby osób ich zaletą okazuje się również to, że nierzadko prezentują się korzystniej niż te zrobione z europejskich gatunków drewna.

Okna drewniane – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Okna drewniane mogą być wykorzystywane jako zamienniki okien z PCV – są w porównaniu z nimi tańsze, zaś sprawują się równie dobrze. Okna drewniane, a zwłaszcza skrzynkowe, są też wykorzystywane w czasie remontów wiekowych posesji. Wykorzystanie pozostałych materiałów może bowiem skutkować trudnościami w kontaktach z urzędem ochrony zabytków – kończącymi się nawet dużymi mandatami.

Siedziba firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować