Usługi branży budowlanej 

Jakie jest zastosowanie szalunków?

Potrzebujesz szalunków Kraków? Sprawdź https://abcszalunki.pl/wynajem/

Szalunki to to forma tymczasowa, którą zazwyczaj wykonuje się z desek. Może ona być zrobiona też z drewnianych płyt, które wykonane zostały z drewna cechującego się gorszą jakością. Niektóre firmy decydują się na zrobienie szalunku z elementów , które są metalowe, ale takie postępowanie nie jest zbyt często wybierane. Deskowanie – bo właśnie tak w inny sposób nazywa się szalunki – sprawia, że mieszanka, którą się wylewa, zyskuje wymagany kształt. Szalunki wyjmuje się po zastygnięciu mieszanki. Wykorzystując szalunki, można również skutecznie wesprzeć zbrojenie, które będzie utrzymane do czasu, kiedy wylana mieszanka ostatecznie stężeje.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszelkie konstrukcje z użyciem betonu wykonuje się na budowie w specjalnych formach, czyli właśnie szalunkach. W początkowym etapie prac konieczne jest wykonanie szalunku, który potem zostaje zapełniony odpowiednio dobranym betonem. W niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie zbrojenia. Umieszcza się je jeszcze zanim mieszanka zostanie wylana. Szalunki usuwane są dopiero wówczas,gdy mieszanka solidnie zwiąże. W przeważającej liczbie przypadków potrzeba na to od około dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki robi się między innymi w przypadku fundamentów, betonowych kolumn ogrodzeń i stropów z żelbetonu. Cechują się jak widać bardzo dużym zastosowaniem, a budowa bez ich użycia nie posuwałaby się tak sprawnie.

Szalunki – jakie moduły niezbędne są do zrobienia szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania potrzebna jest sklejka szalunkowa. Wymagane są także specjalne podpory i dźwigary. Często zdarza się, że małe przedsiębiorstwa budowlane nie posiadają własnego systemu szalunkowego. Wówczas rozwiązaniem jest skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który oferują firmy , które specjalizują się w zaopatrywaniu ekip budowlanych w dźwigary, mocowania i sklejkę.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować