Usługi branży budowlanej 

Baseny kąpielowe – różne warianty dla wszystkich gustów

Szukasz basenów kąpielowych? Wejdź na http://www.baseny.kapielowe.pl

Basen kąpielowy prawie wszystkim kojarzy się z prestiżem, lecz jest to także ogromna wygoda, sposób na odpoczynek czy na uprawianie sportu. Na basen więc na pewno warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać tylko na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane oraz konserwowane przez zawodowców to gwarancja ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe można wybrać?

Baseny można podzielić na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład dla ośrodków spa bądź pływalni, a także baseny prywatne – przydomowe, ogrodowe czy wewnętrzne. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest postawienie hali basenowej, która powinna spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową bądź wilgotności powietrza. Zatrudnienie profesjonalnej firmy jest więc konieczne do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest wielka liczba rodzajów basenów. Można zdecydować się na różne kształty: okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne, płytkie brodziki czy podłużne baseny typu fast lane, świetne dla entuzjastów pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są również baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład takie, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowie basenu można wybrać proste rozwiązania, jednak nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Wspaniale prezentuje się na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu upiększa także halę basenową czy ogród. Doskonałym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany głównie do wypoczynku, dobrze będzie wybrać specjalne schody. Takich elementów jest jednak dużo więcej – pewne podwyższają walory funkcjonalne basenu, inne zaś dodają mu luksusowego charakteru.

Siedziba firmy:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować