Usługi branży budowlanej 

Atuty okien drewnianych

Co trzeba wiedzieć o okna drewniane producenci?

Drewniane okna zwykle kupowane są nie tylko z uwagi na niezaprzeczalne walory estetyczne, lecz również na ich trwałość. Ten naturalny materiał daje elegancki wygląd, który zostaje zachowany przez długi czas. Jednakże nie tylko wygląd jest wielkim atutem takich produktów. Jakie są pozostałe kwestie, dla których jest to dobry wybór, nawet jeśli ich cena jest nieco wyższa niż okien plastikowych?

Okna drewniane – liczy się piękno

Każdy miłośnik drewnianych przedmiotów, zwłaszcza tych związanych z urządzaniem wnętrz, mówi o niezwykłym klimacie, który zaprowadza w otoczeniu drewno. Można też wybierać spośród wielu gatunków tego surowca, które mogą mieć przeróżny wygląd, kolory bądź inną fakturę, co stwarza olbrzymie możliwości wyboru oraz można dzięki temu zaspokajać najróżniejsze oczekiwania i gusta. Drewno jest też zdecydowanie ciepłe, kojarzy się z przytulnym domem, może być więc doskonałym materiałem do produkcji rozmaitych elementów aranżacyjnych.

Inne ważne walory okien drewnianych

Ten ekologiczny surowiec daje olbrzymie możliwości jeśli idzie o wykonywanie okien. Przybierają one bardzo różny wygląd i stylistykę. Drewno można malować na dowolne kolory, a także obrabiać, tworząc niepowtarzalne formy. Jedynie drewno może być wykorzystywane do restauracji zabytkowych budynków, znakomicie spisuje się również w domach osób mających alergie. Nie posiada żadnych toksycznych substancji, a wręcz dobrze wpływa na samopoczucie mieszkańców, sprawiając, że lepszy staje się mikroklimat domu. Do tych zalet należy poza tym dodać fakt, że znanych jest mnóstwo skutecznych sposobów wydłużania żywotności drewnianych okien, jak również to, iż drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno jeśli wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak również utylizacji, która jest dość prosta i nie zagraża ekosystemowi. Zalety te powodują, iż okna drewniane są bardziej godne polecenia niż produkty wytwarzane z PCV lub plastiku.

Siedziba firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować