Urządzanie wnętrz 

Panele podłogowe – dowiedz się, jak je zamontować

Chcesz zamówić podłogi drewniane? Sprawdź www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wizualnie prawie nie różnią się od posadzki drewnianej, a wydasz na nie dużo mniej. Niskie ceny to tylko pierwsza z wielu zalet paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem dziecinnie proste i każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez korzystania z usług fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, w którym wyjaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Przygotuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie lubią wilgoci – poziom wilgoci nie może być większy, niż 3%. Nie wolno zapominać także o odpowiedniej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Po wizycie w sklepie nie wyjmuj ich z paczki – powinieneś odstawić je na dwie doby, aż dobrze wyschną. Wszystko gotowe?

Jak układać panele podłogowe?

Teraz najbardziej istotna wskazówka – panele podłogowe powinieneś układać zaczynając od rogu pomieszczenia. Zaraz po rozpakowaniu, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, gdyż potem możesz mieć trudności z ich zwrotem. Zatroszcz się też o temperaturę podłoża, która powinna przekroczyć piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie względem źródła światła, a w niezbyt szerokich pokojach – w ten sposób, by dłuższa krawędź przylegała do dłuższej ściany. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi klików, nie będziesz miał najmniejszych trudności.

Panele podłogowe powinny pracować

Tak, jak inne produkty drewnopochodne, panele podłogowe są wrażliwe na zmiany temperatury w pokoju. Musisz zatem zostawić szczeliny przyścienne o rozmiarze minimum jednego centymetra, do których zakrycia możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Siedziba firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować