Dbanie o zdrowie Urządzanie wnętrz 

Oczyszczanie powietrza w domu – to możliwe!

Polacy powoli przekonują się, jakże istotna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu różnego typu zanieczyszczenia i alergeny: dym tytoniowy, pyły zawieszone PM2.5, roztocza, spaliny pojazdów czy drobnoustroje i wirusy. Jak więc zadbać o oczyszczanie powietrza w mieszkaniu lub miejscu pracy?

Jak duża jest skuteczność oczyszczacza powietrza?

Aktualnie najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest kupienie do mieszkania oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie upora się zarówno z z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi, jak i pyłami. Efektywność oczyszczaczy powietrza oblicza się określając minimalną wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która będzie wyłapana w ich filtrze. Oczyszczacze o dużej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, wychwytują praktycznie 100% cząsteczek o rozmiarze 0,3 mikrona. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem może stać się znacznie efektywniejsze.

Airdog a inne oczyszczacze powietrza

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która umożliwia maksymalny stopień filtracji. Wyłapują one nawet drobiny o wielkości 0,0145 mikronów, co pozwala usunąć dym tytoniowy, sadzę czy pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i w mgnieniu oka usuwa też wirusa grypy, co potwierdziły wykonane badania. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do redukcji kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności okresowej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, zaś jonizator plazmowy po prostu przetrzeć na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są energooszczędne i łatwe w obsłudze.

Może Cię także zainteresować