Urządzanie wnętrz 

Dużo grasz na komputerze? Powinieneś kupić fotel gamingowy

Przeglądając reklamy salonów z wyposażeniem wnętrz często znajdziemy w ich ofercie strony prezentujące fotele dla graczy. Większa część klientów przeważnie nie pojmuje różnic między fotelami do grania a fotelami biurowymi, ale zapaleni gamerzy mają świadomość, iż dobre krzesło gamingowe jest nieodzowne, ponieważ zdecydowanie podnosi komfort grania.

Krzesła gamingowe – stabilność, wytrzymałość i możliwość dostosowania

Przez minione 3 dziesięciolecia gry komputerowe zyskały porywającą popularność i w mgnieniu oka przeszły z salonów gier do domów graczy. Zaistniał także e-sport i coraz większa ilość osób nie tylko po prostu sięga po gry dla rozrywki, a wręcz spędza przed komputerem kilkanaście godzin tygodniowo przygotowując się do zbliżających się zawodów. Z tego też powodu niezbędne im są profesjonalnie zaprojektowane fotele gamingowe, których podstawową funkcją jest danie graczom stabilnego podparcia przy jednoczesnym zachowaniu optymalnego komfortu podczas wielogodzinnych sesji. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze fotela dla gracza? Przede wszystkim zobacz, w jakim zakresie umożliwia on ustawienie modułów wpływających na jego wygodę, m.in. na wysokość podłokietników, zagłówka i siedzenia, rozstawienie poduszek na odcinku piersiowym i lędźwiowym oraz kąt minimalnego i maksymalnego wychylenia oparcia. Ważne są także tworzywa z jakich wyprodukowane jest takie krzesło – musi być wytrzymałe nawet na ogromne obciążenia, stabilne, a na powierzchniach stykających się bezpośrednio ze skórą gracza (np. na podłokietnikach) musi być osłonięte materiałem, który nie doprowadzi do zaczerwienienia czy zadrapania skóry.

Fotele dla graczy – z czego biorą się różnice cen?

Cena krzesła dla gracza nie jest niska – koszt zakupu najtańszych produktów tego typu oscyluje no pułapie 400 zł, natomiast w przypadku modeli od uznanych producentów może mocno przekroczyć 1000 zł. Skąd wynika taka rozpiętość cen? Tańsze modele krzesła dla graczy są wykonane z tworzyw gorszej jakości i zwykle mają ograniczoną możliwość regulacji, jednakże bez trudu zaspokoją wymagania graczy, którzy spędzają przed komputerem maksymalnie kilka godzin w tygodniu. Fotele przeznaczone dla zawodowych graczy mogą wytrzymać wysokie obciążenie (nawet do 200 kg!), dają szeroki zakres regulacji pojedynczych elementów, są często powleczone bardzo trwałą prawdziwą skórą, a także mają takie udogodnienia, jak kieszenie na drobiazgi, uchwyty na słuchawki bądź podnóżki.

Może Cię także zainteresować