Uroda 

Podstawowe kosmetyki do makijażu oczu i brwi – jak z nich korzystać?

Jeśli potrzebujesz kosmetyków do makijażu oczu, skieruj się tu.

Przegląd podstawowych kosmetyków do makijażu brwi oraz oczu

Podkreślone oczy to istotny krok wykonania makijażu. Należy zacząć go od użycia dopasowanej bazy pod cienie. Baza powstrzymuje gromadzenie się cieni w załamaniu powieki i jest bardzo pomocna, szczególnie jeżeli borykamy się z przetłuszczającą się bądź opadającą powieką. Prócz tego baza przedłuża żywotność makijażu oczu, ujednolica koloryt cery, innymi słowy neutralizuje widoczne żyłki i zaczerwienienie, jak również podkreśla barwy cieni do powiek. W asortymencie sklepów z kosmetykami dostępne są produkty w płynie, w słoiczku lub w kredce, dlatego bez trudu można wybrać te, które lubimy używać.

Do naniesienia podstawowego makijażu oczu konieczne są cienie do powiek. W zależności od upodobań można na własną rękę wybrać ich barwy spośród setek sprzedawanych pojedynczych wkładów do palety magnetycznej lub zamówić gotowe już zestawy. Aby uatrakcyjnić makijaż oczu, np. podkreślić obrys oka i zagęścić wizualnie rzęsy, skorzystaj z eyelinera albo kredki do oczu. Jeśli zaś preferujesz nosić sztuczne rzęsy, to polecamy narysować cienką kreskę na powiece, która zakamufluje ich pasek. Dodatkowo kredki oraz eyelinery pozwalają na optyczną zmianę kształtu oka, wydłużając bądź zaokrąglając je.

Ostatnim etapem makijażu oczu jest wykorzystanie maskary do rzęs. Możemy wybrać te wydłużające rzęsy, zwiększające ich objętość bądź o innej niż czarny barwie.

Jeśli lubisz błysk w makijażu, to warto spróbować pigmenty do makijażu. W momencie nanoszenia pigmentów nie wolno zapomnieć o specjalnym kleju lub bazie, aby jego drobinki się tak szybko nie wykruszyły.

W podstawowej kosmetyczce warto posiadać płyn do makijażu wodoodpornego. To pomocny artykuł, szczególnie gdy korzystamy z kosmetyków w żelu m.in. pomad do brwi bądź eyelinerów w słoiczku, które nierzadko przysychają. Płyn Duraline można też użyć razem z cieniami do powiek.

Codzienny makijaż oczu oraz brwi – nie musisz być wizażystką

Do aplikacji prostego makijażu brwi i oczu nie potrzebujesz setek kosmetycznych produktów ani zawodowych umiejętności. Owszem,pociągnięcie prostej linii eyelinerem wymaga pewnego doświadczenia, lecz już cienie, przede wszystkim te perłowe, można bez trudu nakładać opuszkami palców. Liczy się tylko to, by w swoim makijażu czuć się swobodnie.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować