Hobby i rozrywka Turystyka 

Wyprawa w Alpy – wycieczka dla aktywnych podróżników

Pełna oferta wycieczki w Alpy Austriackie.

Polscy pasjonaci gór, którzy znają już na wskroś każdy szlak w w w Górach Świętokrzyskich, w Sudetach oraz w Karpatach, koniec końców zaczynają szukać nowych wrażeń i kartkują oferty wycieczek w inne europejskie łańcuchy górskie. Szereg z nich skusi podróż w Alpy, gdzie zapewne po raz pierwszy zmierzą się z trekkingiem lub narciarstwem wysokogórskim.

Najważniejsze informacje o Alpach

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem Starego Kontynentu, który obejmuje swoim obszarem parę europejskich państw, między innymi Słowenię, Niemcy, Liechtenstein i – oczywiście – Francję, gdzie położony jest najwyższy wierzchołek górski Europy, a więc Mont Blanc, zwany też Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Lecz nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne przepiękne szczyty, o których zdobyciu fantazjują alpiniści z całego świata, to np. Dufourspitze – 4634 m n.p.m., Weisshorn – 4506 m n.p.m. i Liskamm – 4527 m n.p.m., jak również inne znaczące dla alpinizmu wierzchołki, jak Trzy Szczyty Lavaredo albo Eiger. Alpy dzieli się na wysokie Alpy Zachodnie oraz niskie Alpy Wschodnie.

Wyprawy w Alpy łączone z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora

Jakie wyprawy w Alpy oferują polscy organizatorzy trekkingów i wycieczek w góry? Jest kilka atrakcyjnych ofert przeznaczonych dla pasjonatów gór o rozmaitym stopniu zaawansowania. Ci, którzy nie mieli jeszcze kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, ale nabyli już stosowne umiejętności narciarskie i mogą pochwalić się wystarczającą wydolnością fizyczną, mogą zapisać się na 7-dniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Z kolei dla bardziej zaawansowanych organizowane są wycieczki na austrackie via ferraty powiązane ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, pomaga zdobywać nowe kwalifikacje. Tym, którzy myślą zwłaszcza o aspekcie szkoleniowym, rekomendujemy dziesięciodniowy Projekt 6000, którego celem jest nauka fundamentów bezpiecznego przemieszczania się w górach wysokich. Bezspornym atutem tych wycieczek jest to, że organizowane są w niewielkich, zwykle siedmioosobowych grupach, co powoduje, iż każdy z partycypantów może liczyć na dogłębną uwagę szkoleniowców.

Z profesjonalnymi szkoleniowcami oraz przewodnikami, wycieczka w Alpy okaże się jedynym w swoim rodzaju doznaniem, niosącym satysfakcję z przezwyciężania własnych ograniczeń, jak również rozbudzającym apetyt na więcej.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować