Turystyka 

Podróż na Sri Lankę – buddyjskie świątynie i plantacje herbaty

Sri Lanka podróż. Zdobądź więcej wiadomości.

Chociaż nad Bałtykiem czy w polskich Tatrach jest bez liku atrakcyjnych miasteczek, w których można w interesujący sposób spędzić urlop, nie raz chcemy po prostu wyruszyć w jakieś egzotyczne kraje i przenieść tradycyjny odpoczynek na zupełnie inny poziom. Idealnym pomysłem jest podróż do Azji, gdyż tamtejsza tradycja i kultura są zupełnie odmienne od europejskich, więc polskiemu podróżnikowi przyniosą masę niesamowitych wrażeń. Taką poszerzającą horyzonty wycieczką zapewne będzie wyjazd do “olśniewającego kraju” czyli na Sri Lankę, bo to właśnie oznacza ta nazwa w sanskrycie.

Sri Lanka – kraj pełny atrakcji historycznych oraz krajobrazowych

Sri Lanka to nieduży kraj zlokalizowany na Cejlonie i pobliskich drobniejszych wysepkach, zatem zrozumiałe, że gros europejczyków za najważniejszą atrakcję uważa jej cudowne wybrzeża oraz możliwość podziwiania jednej z najpiękniejszych raf koralowych na Ziemi. Cejlon znany jest także z obszernych pól herbaty, której uprawa jest głównym sektorem gospodarki tej wyspy. Jednak jest to również kraj, który w swoim zakrytym dżunglą sercu ukrywa mnóstwo zabytków krajobrazowych oraz historycznych, co nie powinno wzbudzać zaskoczenia, gdyż dzieje tego państwa sięgają więcej niż 3 tys. lat.

Co zatem wypada zobaczyć na Sri Lance? Podróżujący na Cejlon powinni obowiązkowo zwiedzić królewski ogród botaniczny, zwiedzić buddyjskie świątynie, w tym tę najbardziej znaną – świątynię Świętego Zęba Buddy, zobaczyć Szczyt Adama, cel pielgrzymek wielu religii i, rzecz jasna, zajrzeć do sierocińca słoni bądź zobaczyć je w naturalnym środowisku w Parku Narodowym Yala słynącym też ze swoich sambarów, guźców oraz niedźwiadków wargaczy. Nie można również spędzić urlopów na Sri Lance i nie dowiedzieć się jak uprawiana jest herbata i nie napić się filiżanki najświeższego Earl Grey’a w życiu. Obowiązkowo trzeba również przejechać się specyficznym miejscowym pociągiem.

Jak zaaranżować podróż na Sri Lankę?

Na Cejlon można wyjechać w sporej grupie turystów z większością popularnych biur podróży, jakkolwiek najatrakcyjniejszy urlop na Sri Lance to te, które zostały zorganizowane na bazie naszych własnych zainteresowań. Takie wakacje szyte „na miarę” przygotowuje biuro Relaksmisja z Krakowa, które sięgając do swojego doświadczenia dopasuje program podróży do wymagań dowolnego turysty.

Siedziba firmy:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować