Hobby i rozrywka Kształcenie Turystyka 

Kurs górski – poruszaj się bezpiecznie po szczytach całego świata

Tutaj znajdziesz korzystną ofertę kursu górskiego.

Góry są niebezpieczne, a jednocześnie są urzekające. Właściwie co kilka dni, a w szczególności w okresie, kiedy urlopowicze tysiącami przyjeżdżają do popularnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych w sąsiedztwie znanych szczytów, w mediach słyszymy o nowych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem osób, które bez odpowiedniego przygotowania porwały się na wyprawę trasą powyżej ich umiejętności. Wobec tego pasjonatom gór wysokich pragnącym przeszkolić się w odpowiedzialnym poruszaniu się po nich radzimy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – nauka w górach w małych grupach

Najlepszą drogą, aby nabyć niezbędne umiejętności jest uczestnictwo w wszechstronnym kursie pod okiem profesjonalistów z każdego z głównych obszarów związanych ze wspinaczką wysokogórską, a więc instruktorów wspinaczki, ratowników górskich oraz przewodników górskich. Z ich pomocą uczestnicy kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się przykładowo prawidłowego władania czekanem, poruszania się na rakietach śnieżnych oraz w rakach, przyswoją sobie zasady autoasekuracji, asekuracji oraz metody radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się po trasach zaopatrzonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co kluczowe, kurs turystyki wysokogórskiej uczy uczestników podstaw medycyny górskiej, orientacji w terenie oraz survivalu, które okazują się konieczne w czasie różnych niespodziewanych wypadków. Kurs obejmuje dodatkowo zasady właściwego zachowania się podczas lawiny.

Kursy górskie, w tym także zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który ma olbrzymie doświadczenie jako realizator ekspedycji w łańcuchy górskie zlokalizowane na całym świecie. Szkolenia odbywają się w plenerze (w Polsce, na Słowacji oraz w Austrii) w bardzo małych grupach, które na ogół mają nie więcej niż 6 osób. Skutkiem tego przyswajanie umiejętności odbywa się w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas możliwość poświęcić każdemu z uczestników szkolenia dostatecznie dużo czasu i uwagi, aby mogli oni skutecznie przyswoić sobie pełną wiedzę, wymaganą do pewnego poruszania się w górach.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować