Hobby i rozrywka Turystyka 

Kochasz góry i lubisz wysiłek? Zapisz się na wycieczki dla aktywnych!

Szukasz więcej informacji o wycieczkach dla aktywnych? Znakomicie trafiłeś! Zajrzyj na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-dla-aktywnych/.

Wyróżnia się dwa rodzaje ludzi: pierwsi uwielbiają czas wolny spędzać na przyjemnej bezczynności, a drudzy każdy urlop muszą zorganizować sobie tak, by zrobić coś wyjątkowego, czego dotąd nie doświadczyli. Z myślą o takich osób agencje turystyczne sporządzają atrakcyjne oferty wycieczek dla aktywnych.

Wycieczki dla aktywnych – świetna okazja, żeby przyswoić sobie kolejne kwalifikacje

Aktywne wycieczki to sumiennie przygotowane parodniowe wyprawy dla tych, którzy pragną zobaczyć rozmaite rejony świata oraz naszej ojczyzny z kompletnie innej perspektywy. Plan takich wyjazdów jest naładowany fantastycznymi atrakcjami, których przeciętny wczasowicz nie doświadczy z pozycji wygodnego siedziska na ganku wynajętej kwatery w górach. Wycieczka dla osób szukających nowych doświadczeń to także perfekcyjna sposobność, by nabyć dodatkowe umiejętności, ponieważ niejednokrotnie wiąże się ze instruktażami nieodzownymi do poznania zasad przeżycia w określonym terenie. Podczas wyprawy w góry można m.in. nauczyć się korzystania z czekana i raków czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy zapoznają się podstawy survivalu, a także tego, jak zachować się w groźnych okolicznościach, które mogą ich zaskoczyć, a więc np. podczas zejścia lawiny. Warto również nadmienić, że taka wycieczka w góry pełna jest ciężkich zadań wymagających zaufania i współpracy między członkami grupy, co może skutkować zawiązaniem wieloletnich znajomości.

Aktywne wyprawy – gdzie można pojechać?

Najpopularniejsze wyprawy, które będą wymagały od nas znakomitej wytrzymałości fizycznej, to w głównej mierze wycieczki w góry, w tym również w góry wysokie, a celem są wierzchołki rozsiane po całym globie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach górskich, ale z odpowiednią kondycją, mogą uczestniczyć m.in. w trekkingu po Podhalu i pokonać 4 najważniejsze wierzchołki tego regionu: Giewont, Trzy Korony, Babią Górę i Turbacz. Mogą też wybrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiać wulkan Etna, sycylijskie parki narodowe i przespacerują się ulicami zjawiskowych miast tej wyspy – Palermo, Katanii oraz Trapani. Ale Stary kontynent to nie jedyne rejony, dostępne dla nieprofesjonalnych turystów – bez większych przeszkód poradzą sobie również w trakcie wycieczki do Namibii lub do Nepalu.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować