turystyka narciarska, skituryTurystyka 

Dlaczego warto wybrać się na skitury?

Większa część turystów wybierających się w góry zimą, udaje się tam na ogół jedynie po to, żeby spędzić czas na białym szaleństwie na nartach bądź na desce snowboardowej. Lecz nie jest to jedyna forma wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Osoby, które pragną sprawdzić, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinny chociaż raz spróbować wypraw na rakietach czy też skitur.

Skitury – zalecane jedynie dla obeznanych w górach narciarzy

Od kilkunastu lat turystyka na nartach przeżywa swoisty boom. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych banalnym wypoczynkiem w górskim domku i okazjonalnym zjazdem z popularniejszych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry lepiej, postanawiają doświadczać ich czaru podczas stosunkowo intensywnych, a zarazem przynoszących wiele satysfakcji skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednak rekomendowana wyłącznie dla obeznanych w górach osób, które poznały bardzo dobrze technikę jazdy i które wiedzą też jak używać czekanu oraz raków. Dlaczego? Przemieszczanie się daleko od dostosowanych dla turystów tras, jest po prostu o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego również lżejszych nart i butów.

Gdzie jeżdżą miłośnicy skitur?

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. W Europie najpopularniejszymi destynacjami wśród miłośników turystyki narciarskiej są zdecydowanie włoskie Alpy i bułgarskie Riła oraz Pirin, gdzie bez trudności poradzą sobie również średnio zaawansowani skiturowcy. Turyści z Polski nie nie muszą jednak ograniczać się tylko do wypraw odbywających się w granicach naszego kontynentu – na nartach można przebyć łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie panują idealne warunki do tego typu wypraw. W czasie takiej skitury największą atrakcją jest sposobność wspięcia się na szczyt Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości przeszło 4 tyś. m n.p.m. Osoby zaciekawione udziałem w tego typu eskapadzie w górach, które nie wiedzą, czy któraś z wypraw będzie adekwatna do posiadanego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą zwrócić się o poradę organizatora skitur i jego instruktorów.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować