Sport, hobby, rekreacja Turystyka 

Wyprawy w góry – sposób na niezapomniane wakacje

Tutaj uzyskasz więcej informacji o Kilimandżaro wyprawa

Bardzo dużo osób wykorzystuje swój wolny czas wędrując po górach. Zazwyczaj zaczynają od przemierzania polskich Tatr, wraz z upływem czasu jednak przestaje im to wystarczać. Szukają nowych wrażeń – ich marzeniem są wyprawy w coraz wyższe partie gór. Prostota przekraczania granic sprawia, że nawet wyprawy na szczyty leżące w dalekich od Polski rejonach stają się obecnie osiągalne.

Wyprawy górskie – o czym pamiętać, planując wyprawy?

Obecnie przed amatorami górskich wędrówek otworem stoją nie tylko Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc) czy polskie oraz słowackie Tatry, ale także najwyższe góry Meksyku, Afryki czy Azji. Bez wątpienia ogromnym ułatwieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest funkcjonowanie na krajowym rynku agencji trekkingowych, które organizują wyprawy na Elbrus bądź Kazbek. Oczywiście pomoc agencji dużo upraszcza, ale jej przewodnicy nie zdobędą szczytów za nas. Wymagana jest wysoka sprawność fizyczna, która pomoże nam wytrzymać wielogodzinną wyprawę z niezwykle ciężkim, mającym nawet piętnaście kilogramów plecakiem z właściwym sprzętem oraz odpowiednią do warunków górskich odzieżą.

Wyprawy w góry – jakie wymagania stawia się uczestnikom?

Od każdego, kto postanawia wziąć udział w wyprawie górskiej – na Elbrus, Pik Lenina, bazę pod Annapurnąlub Mount Everest – wymaga się pewnej praktyki w podobnych do tego typu wyprawach, ponieważ im wyżej chcemy się wspiąć, tym większe prawdopodobieństwo pojawienia się choroby wysokościowej. Umiejętność korzystania z czekanu oraz poruszania się w grupie, której członkowie nawzajem się zabezpieczają liną – to warunki, które należy bezwzględnie spełnić. Nie możemy zapomnieć też, że trekking wysokogórski jest wędrówką zespołową. Liczy się więc umiejętność pracy w zespole. Podczas wyprawy górskiej niezbędne jest bezwzględne podporządkowanie się decyzjom, które podejmowane są przez lidera grupy.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować