Sport, hobby, rekreacja Turystyka 

Wyprawy w Dolomity – trekking w niezapominanym krajobrazie

Kliknij tutaj po więcej informacji o Dolomity trekking.

Entuzjaści aktywnego wypoczynku z pewnością znają na pamięć większość tras trekkingowych w Polsce, które położone są w Tatrach, w Bieszczadach oraz w Karkonoszach. Naturalnie budzą one zachwyt, niemniej jednak osoby chętnie uprawiające ten rodzaj aktywności z czasem pragną doświadczyć znowu intensywnych emocji płynących z wypraw po mało znanym sobie terenie. Dlaczego więc korzystać tylko z tras w Polsce, jeżeli można podziwiać zniewalający krajobraz włoskich Dolomitów?

Alpejskie Dolomity – wyznaczono w nich też łatwe szlaki krajobrazowe

Dolomity, czyli masyw górski leżący całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, cechują się znaczną liczbą baszt skalnych, skalistych grani oraz turni, które w ciągu dnia przez padające na nie słońce zmieniają swoją barwę. Jest to także jedno z najbardziej zachwycających pasm górskich Europy (o ile nie na świecie!), nie dziwi więc, że w pierwszej dekadzie XXI w. wpisano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w Dolomitach występują niezwykle strome stoki, kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany i liczne urwiska, wytyczono w nich także dużo łatwych szlaków, z którymi da sobie radę zdecydowana większość osób mających już doświadczenie w trekkingu.

W alpejskich Dolomitach spędzisz również w interesujący sposób zimowe miesiące

Początkujących entuzjastów trekkingu z pewnością oczaruje przeprawa przez Dolomity po via ferratach, to znaczy po trasach, które zostały wyposażone w mocne liny zabezpieczające. Scenariusz wypraw tego typu jest tak ułożony, aby członkowie grupy mieli czas na szkolenie z podstaw asekuracji, a także sposobów przemieszczania się po takiej trasie. Obeznani z górami i wyróżniający się wysoką sprawnością fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przeprawą po trasie na Brencie, najbardziej rozpoznawalnego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta jest dla wielu turystów bardzo trudna, jednak ten, kto będzie w niej uczestniczył na pewno nie zapomni o niej do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić również ciekawie zimę, poruszając się po mało stromych terenach na rakietach śnieżnych. Tak można zachwycać się między innymi widokiem na grupę Tre Cime i szczyt Averau.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować