Sport, hobby, rekreacja Turystyka 

Wyprawy górskie w różne zakątki świata – jak zorganizować?

Wyprawy górskie - w tym miejscu znajdziesz więcej informacji o pełnej ofercie

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, imponujące widoki, jak również aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu kolejnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie tras. Nic zatem dziwnego, iż trekkingi, turystyka górska czy wspinaczka od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Wielostopniowa skala trudności tras sprawia, że każdy – nawet absolutny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Kłopoty może jednak sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Przygotowanie wyprawy górskiej poza granicami kraju

Napomknięte problemy mogą okazać się wyjątkowo uciążliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych pasmach górskich – zwłaszcza tych bardzo dalekich od naszego kraju. W takich sytuacjach zaleca się skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób planujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te odbywają się one pod okiem kwalifikowanego przewodnika, nie znaczy jednakże, że udział w nich może wziąć każdy. W zależności od poziomu trudności danej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – popularne cele podróży

Ogromnym zainteresowaniem wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Karakorum oraz Himalaje, niemniej jednak ze względu na wysoki poziom trudności i wysokie koszty nie każdy sympatyk trekkingów decyduje się na te rejony. Zdecydowanie mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, jak również te skupiające się na zdobywaniu szczytów Uralu oraz Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto polskie firmy organizują również wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować