Sport, hobby, rekreacja Turystyka 

Wyprawa w Himalaje – wycieczka w te góry nie jest łatwa

Kliknij tu po więcej informacji o Himalaje wycieczka.

Himalaje wraz z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Wpływa na to wiele elementów – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe pasma górskie naszej planety i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie nadmienić również o skrajnej trudności niektórych szczytów oraz tym, że to właśnie te góry stanowią arenę zmagań zawodowych wspinaczy z całego świata. Nie zadziwia nas stąd popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się też wśród zwykłych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na wstępie należy zaznaczyć, iż jeśli idzie o trekking, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany wierzchołek. Źródłem problemów bywa również samo zaplanowanie podróży – kupno biletów lotniczych czy zdobycie pozwolenia i wizy. Wobec tego najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm planujących trekkingi w tych górach. Dodatkowym plusem jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających praktyki w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z ewidentnych względów osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Himalaje lub Karakorum prawie nigdy nie decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednak, że te masywy mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, bowiem nieraz organizowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Shishapangma, Lhotse czy Everest. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko sposobność pokonania swoich słabości, ale także możliwość obserwacji codziennego życia Nepalczyków i podziwianie nieprzeciętnych cudów natury, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować