Sport, hobby, rekreacja Turystyka 

Więcej niż wycieczka w góry – trekkingi

Szukasz bezkonkurencyjnej oferty trekkingów? Dobrze trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Wyprawy w góry przybierają różne formy. Od powolnych przechadzek po prostych szlakach w bezpiecznym sąsiedztwie domów turysty, przez wielogodzinne, piesze marsze po szlakach stojących wyżej pod względem trudności, aż po zaawansowane trekkingi. By uczestniczyć w trekkingach, potrzebna jest praktyka w poruszaniu się po górach (po oznaczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, a także zdolność posługiwania się sprzętem turystycznym i wspinaczkowym. Jakkolwiek za nieraz gigantyczny wysiłek otrzymujemy możliwość podziwiania nieziemskich widoków i obcowania z dziką przyrodą.

Trekkingi – dobierz właściwy stopień trudności do swojej kondycji

Stopień trudności jest uzależniony od obszarów, przez które biegną trekkingi. Fachowcy rozróżniają trzy poziomy trudności wypraw w tereny górskie. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą Ci, którzy dysponują , a ich zdrowie nie jest przeszkodą do intensywnego wysiłku. Kolejny stopień trudności wymaga lepszej kondycji oraz minimum minimalnej praktyki w górach – chociażby w Tatrach. Trzeci poziom to wyprawy dla uczestników z wysoką kondycją fizyczną, znajomością charakteru wysokich gór i biegłym w użyciu sprzętu, a także niebojących się ciężkich warunków obozowania w toku kilkudniowej wyprawy.

Gdzie organizuje się najlepsze trekkingi?

Trekkingi można uprawiać w każdych górach. W naszym kraju entuzjaści tego typu rozrywki w najwyższym stopniu cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli natomiast idzie o pozostałe pasma Europy, dużym uznaniem szczycą się Karpaty Wschodnie, Alpy, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, jak również Góry Przeklęte na Bałkanach. Osoby najbardziej zaawansowane w trekkingu powinny zaś sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wyprawy w Karakorum, Himalajach bądź Andach.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować