Hobby i rozrywka Sport, hobby, rekreacja 

Tenis dla dzieci Kraków

Dowiedz się więcej o usługach świadczonych przez szkołę tenisa dla dzieci Kraków na www.teniskrakow.pl/treningi/

Warto zachęcić dzieci do uprawiania sportu, jednak wysiłek fizyczny nie jest ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu dla wszystkich dzieci. Wskazanym byłoby zastanowić się nad ciekawym sposobem na urozmaicenie czasu wolnego i zdecydować się na zapisanie dziecka na grę w tenisa. Naukę można rozpocząć już w wieku 4 lat. Do opanowania podstaw niezbędny jest specjalistyczny zestaw. Są to m.in. nieduże rakiety i mini siatki, które umożliwią skuteczną naukę. Tenis wpływa bardzo korzystnie na rozwój dziecka, przyczynia się do rozwoju dobrych cech charakteru, samodzielności, jak również wpływa pozytywnie na wykorzystanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – jak rozpocząć?

Tenis dla dzieci to pasjonująca i ciekawa aktywność fizyczna, ale do rozpoczęcia pierwszej gry niezbędny jest ubiór do tenisa, obuwie sportowe oraz rakieta. Ten ostatni element wzbudza najwięcej wątpliwości. Mamy możliwość wyboru spośród szerokiej gamy elementów, co pozwala na wybór idealnej rakiety. Dobra decyzja zakupowa jest gwarancją optymalnego wykorzystania kompetencji grającego. Rakieta zawiera ważne cechy i właściwości i na ich bazie dopasowujemy ją do swoich umiejętności. Rakiety tenisowe dla dzieci są nieduże. Nierzadko zdarza się, że rodzice kupują swym dzieciom zbyt duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na postępy nauki. Pozostaje kwestia rączki do rakiety, ponieważ odgrywa ona ważną rolę. Odpowiedni uchwyt to taki, gdy pomiędzy kłębem kciuka, a opuszkami palców dłoni mieści się wskazujący palec drugiej dłoni. Kiedy dokonamy odpowiedniego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najlepszym sposobem na spożytkowanie wolnego czasu pociechy.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Tenis to jedna z dyscyplin, która charakteryzuje się tym, że mistrzowie rozpoczynali bardzo wcześnie. Najmłodsi uczą się szybko, dlatego na pierwsze zajęcia mogą uczęszczać już 4-latki. Dylematem, który często pojawia się na początku jest kwestia: uczyć się indywidualnie, czy grupowo.

Zalety grupowych lekcji tenisa

Zajęcia grupowe są źródłem wielu zalet, m.in. dzieci zawierają nowe znajomości, poznają różne style gry. Atmosfera sprzyja pozytywnej rywalizacji oraz rozwija charakter dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Zajęcia w formie indywidualnej dobrze sprawdzą się u uczniów, którzy wolą uczyć się samodzielnie, biorąc pod uwagę własne umiejętności. Wykwalifikowany trener rozwinie technikę gry dziecka i pokaże jak wygląda profesjonalny tenis.

Siedziba firmy:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować